• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

СБУ розкрила мережі просування фейків про коронавирусе з "російським слідом"

Реклама на dsnews.ua
Співробітники СБУ за час карантину виявили 385 агітаторів, які в мережі поширювали фейки і коронавирусе і карантині, частина з них працювала за вказівкою з Росії

Про це йдеться в повідомленні прес-служби СБУ, передає "ДС".

Так, за період карантину співробітники СБУ заблокували понад 2,6 тисячі спільнот з аудиторією понад 1 млн осіб, викрили 385 інтернет-агітаторів, які поширювали різні фейки про епідемію коронавирусной інфекції COVID-19.

Співробітники спецслужби встановили, що 18 виявлених агітаторів діяли за завданням російської сторони. Щодо них СБУ почала кримінальні провадження за дії, спрямовані на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (ст. 109 і 110 Кримінального кодексу України). Такі агітатори "працювали" в Києві, Одесі, Дніпропетровську, Львові, Херсоні, Полтаві, Кропивницького, Конотопі, Івано-Франківську, Хмельницькому та Жашкові.

Через соціальні мережі російські спецслужби і керовані ними агентурні мережі тролів закликали до порушення карантину, проведення акцій протесту, силового захоплення влади та інформаційної підтримки таких неправомірних заходів.

Крім того, житель Одеської області регулярно розміщував на персональних сторінках в соцмережах інформацію з закликами про приєднання західних областей до держав, що межують з Україною. Публікації агітатор отримував з пропагандистських інтернет-видань та сайтів РФ. Під час слідчих дій, в рамках кримінального провадження, співробітники СБУ виявили в квартирі агітатора комп'ютерну техніку та мобільні пристрої з матеріалами, які підтверджують протиправну діяльність.

Наразі затриманому повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.

Інформацію про виявлені 367 агітаторів СБУ направила в Національну поліцію. 160 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності за поширення неправдивих чуток, які можуть викликати паніку або порушення громадського порядку, у рамках статті 173-1 Купап.

Протягом 2019-2020 років судами винесено 26 обвинувальних вироків стосовно інтернет-пропагандистів, які навмисне здійснювали деструктивну інформаційну діяльність на шкоду державній безпеці України з використанням соціальних мереж.

Нагадаємо, пізно ввечері 14 травня президент Володимир Зеленський підписав указ, яким продовжив заборону на роботу російських соціальних мереж в Україні.

    Реклама на dsnews.ua