• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

СБУ викрила злочинців, які робили фальшиві українські дипломи для бойовиків "ДНР"

Реклама на dsnews.ua
Служба безпеки України викрила злочинну групу, учасники якої виготовляли для бойовиків "ДНР" підроблені дипломи українських вузів про вищу освіту

До складу злочинної групи входили жителі Харківського та Київського регіонів, інформує "ДС" з посиланням на прес-службу СБУ.

За даними слідства, щомісяця зловмисники виготовляли та збували майже сотню підроблених дипломів. Вартість одного становила в середньому $500 в залежності від рівня вузу. Учасники групи використовували при виготовленні фальшивок номери справжніх дипломів, виданих раніше.

Клієнтами зловмисників були учасники незаконних збройних формувань, які використовували підробки для просування по службі та отримання фейкових офіцерських звань. Оформлення замовлень здійснювалося на спеціально розроблених інтернет-сайтах, а оплата - через електронні перекази. Після виготовлення документи поштою відправляли в окуповані райони Донетчинычерез тимчасово підконтрольні окупантам ділянки українського кордону.

Слідчі СБУ затримали одного з учасників злочинної групи у поштовому відділенні в райцентрі на Харківщині під час відправки підробленого диплома для бойовика артилерійської бригади терористів "ДНР". Зараз вирішується питання про повідомлення затриманому про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України.

В ході обшуків орендованого зловмисниками офісного приміщення в Києві та за місцями проживання фігурантів оперативники і слідчі вилучили докази протиправної діяльності, які будуть залучені до матеріалів справи.

    Реклама на dsnews.ua