• USD 27
 • EUR 30.3
 • GBP 36
Спецпроєкти

СБУ викрила російських хакерів, які здійснили в Україні більше 5 тисяч кібератак (ВІДЕО)

Кіберфахівці Служби безпеки України (СБУ) встановили хакерів всесвітньо відомого угруповання "Armagedon", яке здійснило понад 5 тисяч кібератак на українські державні органи та об’єкти критичної інфраструктури

СБУ викрила російських хакерів
СБУ викрила російських хакерів
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Служби безпеки України, передає "ДС".

Зловмисниками виявилися офіцери "Кримського" ФСБ, а також зрадники, які перейшли на бік ворота під час окупації півострова у 2014 році. 

СБУ перехопила розмови хакерів ФСБ, які здійснили понад 5 тис кібератак на державні органи України.

Вказано, що українській спецслужбі вдалося поіменно встановити зловмисників, перехопити їхні розмови, а також отримати беззаперечні докази їх причетності до атак. Це при тому, що вони використовували власні вірусні програми ФСБ, а також засоби анонімізації та "прикриття" у мережі Інтернет.

Наразі 5 учасникам хакерської групи заочно оголошено про підозру за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

За наявною інформацією, хакерське угруповання "Armagedon" — це спеціальний проект ФСБ РФ, який прицільно "працював" по Україні. Цей "напрям роботи" координує 18-й Центр ФСБ РФ (Центр інформаційної безпеки) з дислокацією в Москві.

З моменту російської агресії у 2014 році цей підрозділ ФСБ здійснив понад 5 тисяч кібератак і намагався "заразити" понад півтори тисячі урядових комп’ютерних систем. Основними цілями зловмисників були:

 • контроль над об’єктами критичної інфраструктури (електростанції, системи тепло- та водопостачання);
 • викрадення та збір розвідувальних даних, у тому числі інформації з обмеженим доступом (сектор безпеки та оборони; державні установи);
 • проведення акцій інформаційно-психологічного впливу;
 • блокування інформаційних систем.

Наразі проводяться слідчі дії та експертні дослідження для притягнення співробітників ФСБ РФ до відповідальності за такими статтями Кримінального кодексу України:

 • ст. 114 (шпигунство);
 • ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин);
 • ст. 361-1 (створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів).

Як писала "ДС", ситуаційний центр із забезпечення кібербезпеки СБУ у жовтні відбив 57 хакерських атак на інформаційні системи державних органів.

Редактор: Віктор Костенко
  Реклама на dsnews.ua