• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

СБУ за 3 роки віддала під суд справи понад 90 ватажків "ЛНР"

Реклама на dsnews.ua
Служба безпеки України за останні три роки направила в суд понад 90 обвинувальних актів щодо терористичної "ЛНР" та її злочинних угруповань

Про це йдеться в повідомленні спецслужби, передає "ДС".

Так, в червні цього року слідчі СБУ повідомили про підозру керівника так званого "штабу народної міліції ЛНР" і "народного депутата ради ЛНР".

Встановлено, що керівник "штабу" з 2017 року керував угрупованнями терористів при веденні бойових дій проти підрозділів антитерористичної операції і операції Об'єднаних сил. Зараз він підозрюється у скоєнні злочинів за ч. 1 ст. 258-3 (участь у діяльності терористичної організації) і ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

"Депутат" так званого "народного ради ЛНР" з листопада 2018 брав участь у роботі фейкових органів влади, прийняття антиконституційних рішень, а також у сепаратистських інформаційних заходах. Йому інкримінується скоєння злочинів за ч. 1 ст. 109 (вчинення умисних дій, спрямованих на насильницьку зміну та повалення конституційного ладу або захоплення державної влади) і ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України.

Судом надано дозвіл на затримання фігурантів. Зловмисники оголошені в розшук.

Всього за три останніх роки слідчі СБУ завершили досудове розслідування щодо майже 90 представників так званої "ЛНР". Обвинувальні матеріали направлені до суду. Зокрема, так званих "високопоставлених чиновників ЛНР" різних часів: "прем'єр-міністра", "голови народної ради", "міністра державної безпеки", "міністра внутрішніх справ", "міністра зв'язку і масових комунікацій", "міністра інформації", "міністра освіти і науки", керівників "державного митного комітету", "державного комітету податків і зборів" та інші.

Слідчі дії проводилися під процесуальним керівництвом прокуратури Луганської області.

Як повідомляла "ДС", 1 липня житель підконтрольного бойовикам міста Ровеньки Луганської області підірвав гранату під час затримання, в результаті чого загинули двоє працівників МВС ЛНР".

    Реклама на dsnews.ua