• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

СБУ звернулась з вимогою до Google та Apple через поширення додатку "ВКонтакте"

Реклама на dsnews.ua

Служба безпеки України поінформувала компанії "Google, LLC" і "Apple Inc." щодо поширення на їхніх сервісах "Play Market" і "App Store" мобільних додатків, розроблених юридичними особами, стосовно яких діють санкції

Мова, зокрема, йде про мобільний додаток російської соціальної мережі "Вконтакте", інформує "ДС".

У відповіді на журналістський запит українська спецслужба зазначає, іноземних партнерів закликали привести їхню діяльність на території України у відповідність із національним законодавством.

"В ході моніторингу (ефективності санкцій, – прим. "ДС") встановлено, що більшість Інтернет-провайдерів використовують зазначене рішення РНБО України. Проте окремі компанії в обхід заборон дають користувачам можливості оминати блокування ресурсів без використання додаткового програмного забезпечення, зокрема, через додатки мобільних пристроїв", — йдеться у відповіді за запит Укрінформа.

Зазначається, що СБУ поінформувала Іноземні компанії "Google, LLC" і "Apple Inc." щодо поширення на їхніх сервісах "Play Market" і "App Store" мобільних додатків, розроблених юридичними особами, стосовно яких діють санкції.

Окрім того, СБУ з метою припинення доступу до заборонених на території України ресурсів/сервісів звернулася до МЗС України з проханням поінформувати іноземних партнерів щодо необхідності приведення діяльності компанії "Google, LLC" і "Apple Inc." відповідно до вимог українського законодавства. Йдеться про припинення реалізації на території України, у тому числі на безоплатній основі, через магазин додатків "Play Market" і "App Store" мобільних додатків, розроблених юрособами, щодо яких введено санкції.

Водночас в СБУ зауважили, що санкційне законодавство України містить серйозні прогалини, оскільки не передбачає деяких видів санкцій та не визначає державні органи, відповідальні за реалізацію конкретних видів санкцій, передбачених статтею 4 Закону України "Про санкції", а також не встановлює порядку притягнення до відповідальності за дії спрямовані на нівелювання або обхід вже застосованих обмежувальних заходів (санкцій).

Крім того, чинним законодавством не врегульовано порядок та механізм виконання такого виду санкцій, як заборона Інтернет-провайдерам надавати послуги з доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів/сервісів, в тому числі до субдоменів. Вирішити окремі зазначені проблемні питання передбачається законопроєктом №4002, до якого Службою безпеки України на адресу Верховної Ради України надіслано пропозиції та зауваження.

Нагадаємо, на початку жовтня Рада національної безпеки і оборони заявила, що взяття на облік користувачів російської соцмережі "Вконтакте" може початися через пів року, а відповідна міра повинна бути реалізована в рамках стратегій кібербезпеки та інформаційної безпеки України

    Реклама на dsnews.ua