• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Сертифікат захисника України: українців чекає ще одне нововведення

У Верховній Раді готують зміни до законів щодо процесу мобілізації в Україні, заради чого розробляють великий проєкт, який регулюватиме питання, пов’язані з призовниками, військовозобов'язаними та військовослужбовцями

Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Реклама на dsnews.ua

Одним із нововведень стане Сертифікат захисника України, пише "ДС" посиланням на NV. 

Документ передбачає, що на кожного призовника, військовозобов'язаного та резервіста сформують дані, який буде відображатися через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

"Сертифікат захисника" — це фактично аналог військового квитка. А військовозобов’язаний має оновлювати актуальні дані про себе в цьому застосунку.

Демонструвати цей "сертифікат" громадянин має в разі реєстрації прав власності на нерухоме й рухоме майно, одруження /розлучення, для отримання вищої освіти чи медичних послуг, а також для перетину держкордону.

Водночас у законопроєкті немає положення щодо зменшення граничного віку перебування призовників на військовому обліку з 27 до 25 років.

Цей закон у разі його ухвалення має набрати чинності через місяць з дня, наступного за днем його опублікування. Однак, на якому етапі перебуває розробка законопроєкту, та коли його можуть винести на розгляд Ради — невідомо.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua