• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Шабунін та Ситник фігурують у скандальному "українському досьє Джуліані" (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Засновники Центру протидії корупції Дмитро Шерембей і Віталій Шабунін можуть бути причетні до розкрадання $133 млн, виділених Сполученими Штатами Америки

Про це йдеться у новому відеоблозі юриста та радника американського президента Дональда Трампа Рудиольфа Джуліані, передає "ДС".

У своєму відеоблозі від 10 липня Джуліані демонструє документ Рахункової палати України від 2017 року англійською мовою, який йому, як він стверджує, передав скандальний нардеп Андрій Деркач.

"Рахункова палата України виявила передбачуване зловживання коштами США у розмірі 5,3 млрд доларів… Посольство Обами закликав українську поліцію не проводити розслідування", − стверджує Джуліані.

Один з кейсів стосується можливого розкрадання $133 млн, виділених США для людей, хворих СНІДом. Гроші проводилися через благодійну організацію "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД", а займалися цим, за даними скандального нардепа Деркача, засновники Центру протидії корупції — Дмитро Шерембей і його колега Віталій Шабунін. Організацію підозрюють у відмиванні серйозних коштів, виділених для хворих людей.

Примітно, що Шерембей також є членом наглядової ради НАБУ під керівництвом Артема Ситника, визнаного судом корупціонером.

Крім мільйонів, ймовірно освоєних Шабуніним-Шерембем, виділялися, наприклад, кошти на програму "по підвищенню впевненості громадян України" — 36 млн доларів. На програму "конкурентна економіка України" витратили 41 млн доларів. Переважно такі підряди віддавали сумнівним американським фірмам.

"Піраміда корупції" в Україні, за версією Джуліані, виглядала так: Сорос-Байден, три посли США в Україні (Пайєтт, Йованович, Тейлор), Джордж Кент (в минулому — заступник посла США в Україні, який досі є високопоставленим співробітником Держдепартаменту), а також глава НАБУ Ситник і колишній заступник генпрокурора України Віталій Касько.

У той же час, благодійна організація "100% Життя" (раніше — Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ) стверджує, що заяви Деракача та Джуліані не відповідають дійсності. Організація має намір подати до суду.

"Тези, які озвучують Руді Джуліані та Андрій Деркач, є неправдивими, безпідставними і спрямовані на дискредитацію організацій, які є результативними в сфері боротьби з корупцією та захисті прав пацієнтів в Україні, та на нашу думку, спрямовані на зниження міжнародної підтримки Україні. Наша організація жодного разу за майже 20 років існування не отримувала фінансової допомоги від жодних донорів у масштабах про які заявляють Деркач та Джуліані. Ми розглядаємо всі ці дії в тому числі як помсту корупціонерів особисто Дмитру Шерембею і Віталію Шабуніну", — йдеться в заяві організації.

    Реклама на dsnews.ua