• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Шарій оскаржив рішення Литви забрати у нього статус біженця, — журналіст

Підозрюваний в державній зраді блогер Анатолій Шарій оскаржив рішення Литви, згідно з яким його позбавили статусу біженця в країні

Анатолій Шарій
Анатолій Шарій / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в відеоблозі журналіста, редактора «Європейської правди» Сергія Сидоренко, передає "ДС".

"В останній день, який допускається литовським законом, Шарій оскаржив це рішення, і тепер попереду кілька місяців тяганини, а можливо, навіть рік з копійками", — зазначив журналіст.

За його словами, суди Литви тепер повинні підтвердити, що дії міграційної служби країни щодо Шарія були коректними.

"Доведеться почекати. Рано чи пізно, я абсолютно переконаний, литовська влада переможе і у Шарія не буде статусу", — вважає Сидоренко.

За його словами, позбавлення статусу біженця зробить перебування Шарія в країнах Євросоюзу нелегальним.

«Одночасно Шарія оголосили персоною нон грата в Литві. Це означає, що він не має права в'їхати на територію цієї держави, але, на жаль, може залишатися в інших країнах ЄС, поки його, скажімо, не депортують...», — пояснив Сидоренко.

У цьому контексті, за словами журналіста, дуже важлива українська справа відносно Шарія. Якщо українська прокуратура зможе переконати владу країн ЄС, що розслідування має серйозне підґрунтя, фігуранта повинні видати Україні.

Нагадаємо, про оголошенні Шарія персоною нон грата в Литві повідомила низка українських ЗМІ з посиланням на джерела. Це нібито сталося 10 травня 2021 року. Однак чому про це стало відомо тільки зараз — загадка.

Сам Шарій заявив, що "вперше про це чує".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua