• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Ще нікому не дали: у Зеленського пояснили відсутність траншу допомоги від ЄС

Реклама на dsnews.ua

Відсутність першого траншу макрофінансової допомоги від Євросоюзу не може бути приводом для спекуляцій, оскільки жодна країна Східного партнерства, якій виділена фінансова допомога ЄС, ще не отримала кошти

Про це розповів заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква в інтервʼю "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Наскільки мені відомо, жодній із країн-партнерів Східного партнерства, яким було виділено макрофінансову допомогу, першого траншу ще не було надано. Тому не варто займатися спекуляціями і штучними привʼязками до будь-яких інших питань. Наскільки я знаю, діалог із МВФ плідний і він триває. Думаю, що в короткі терміни ми розраховуватимемо на виділення першого траншу макрофінансової допомоги. На мою думку, ми можемо точно говорити про жовтень", — сказав Жовква.

Заступник голови ОП зазначив, що на саміті Україна-ЄС окремих зауважень або побажань від керівництва ЄС в контексті макрофінансової допомоги не було.

"У Брюсселі ми говорили про макрофінансову допомогу, про безумовне виділення першого траншу в розмірі EUR600 млн. Нагадаю, що це справді має бути безумовним. Це вже другий транш залежить від певних зобовʼязань, які на себе взяла Україна. Справді, є привʼязка до нашої активності у відносинах із МВФ. Ми говорили про те, що ми на постійному робочому звʼязку з європейським департаментом МВФ і місією МВФ. Тому коли останні питання, які вважаю більш технічними, буде знято, то ЄС нас чітко запевнив, що перший транш буде надано", — розповів Жовква.

Як повідомляла "ДС", 14 вересня президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію меморандуму і кредитної угоди між Україною і Євросоюзом про отримання макрофінансової допомоги ЄС на суму до 1,2 млрд євро.

    Реклама на dsnews.ua