• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Що відомо про Наталію Гусак, яка очолила Нацслужбу здоров'я України

Національну службу здоров'я України очолила Наталія Гусак родом із Буковини

Наталія Гусак
Наталія Гусак
Реклама на dsnews.ua

Відомо, що жінка закінчила Буковинський державний фінансово-економічний інститут, який нині об'єднався з Чернівецьким національним університетом ім. Ю. Федьковича. За освітою — економіст.

З серпня 2003 по липень 2009 року працювала асистентом кафедри фінансів Буковинського фінансово-економічного інституту.

2009-2011 – декан факультету підготовки молодших спеціалістів Буковинської державної фінансової академії.

2011-2018 – асистент кафедри публічних, корпоративних фінансів та фінансового посередництва Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

За словами Гусак, активною громадською діяльністю вона почала займатися після Майдану.

Ні у першому Майдані, ні у другому, я не могла брати активну участь, тому що мала маленьких дітей. Спостерігала, як могла, за подіями вдома. Разом із цим після другого Майдану, коли пролилося стільки крові, зрозуміла, що не можна допустити того, що відбулося після першого, після реваншу. Хоча мені здається, що і громадська активність тоді була значно нижчою, ніж зараз. Я думаю, що сьогодні активними людьми якраз і виправляються ті помилки, які були допущені тоді. Після цього вирішила, що треба активніше брати участь у громадському житті

Наталія Гусак

2017-грудень 2019 – керівник ГО "Пацієнти Буковини".

2018-листопад 2019 року – регіональний координатор з підтримки реформи охорони здоров’я у Чернівецькій та Івано-Франківській областях програми ULEAD з Європою. Експерт з управління медичними закладами в умовах реформування.

З січня 2020 – заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації. На цій посаді вона була куратором медичного напрямку й очолювала госпітальну раду.

Чиновниця зізнається, що в Чернівцях є безліч проблем, і благоустрій міста дуже відрізняється від, приміром, того ж Івано-Франківська.

Я боюся, щоб не настало такого часу, аби звідти ( з дна, - "ДС) постукали. Якщо визнавати, що Чернівці на дні, то ми спільно його туди докотили. Тому я не хочу цього визнавати

Наталія Гусак

У жовтні 2021 року Гусак подала свою кандидатуру на голову Національної служби здоров'я. Нацслужбу здоров'я створено наприкінці грудня 2017 року. Вона є складовою медичної реформи. З нею повинні підписувати угоди лікарні, лікарі яких будуть отримувати компенсацію з бюджету за кожного приписаного до них пацієнта.

Кандидати на посаду голови НСЗУ повинні мати ступінь магістра, досвід роботи на посадах державної служби, на керівних посадах або на керівних посадах у сфері охорони здоров’я — не менше 3 років, а загальний стаж – не менше 7 років.

До фінального списку претендентів входили:

  • Дмитро Самофалов, в.о. глави НСЗУ,
  • Тетяна Бойко, заступниця голови НСЗУ,
  • Наталія Гусак, заступниця голови Чернівецької ОДА.

Очільник МОЗ Віктор Ляшко рекомендував саме Гусак.

Я хочу людину зі сторони, яка не була в Національній службі здоров’я. І за результатами співбесіди, і за результатами спілкування з усіма спостерігачами, які сьогодні були, Наталія Гусак

Віктор Ляшко

За його словами, Гусак мала найвищу кількість балів за результатами етапів конкурсу, які передували співбесіді. Другим у рейтингу був Дмитро Самофалов, третьою – Тетяна Бойко.

Ляшко розповів, що в Гусак є "управлінський бюрократичний досвід", а також досвід співпраці з лікарнею і з територіальним підрозділом НСЗУ.

Гусак заміжня. Чоловік — Гусак Юрій Дмитрович, власник ГО "Пацієнти Буковини", приватний підприємець, радник патронатної служби голови Черкаської обласної державної адміністрації. У 2006 році балотувався до Чернівецької обласної ради V скликання від БЮТ. Подружжя виховує трьох доньок.

Наталія Гусак володіє житловим будинком загальною площею 220 м2 та земельною ділянкою площею 1 000 м2. Чоловік чиновниці Юрій Гусак володіє автомобілями VOLKSWAGEN GOLF та Nissan Leaf.

Наталія Гусак також вказала у декларації ГО "Пацієнти Буковини" та "Твоя Буковина".

За основним місцем роботи – у Чернівецькій обласній державній адміністрації — у 2020 році Наталія Гусак заробила 377 192 грн. Її чоловік, Юрій Гусак, за основним місцем роботи – у Черкаській обласній державній адміністрації – заробив 201 157 грн., а ще від зайняття підприємницькою діяльністю – 857 000 грн. Готівкою Наталія Гусак зберігає 320 000 грн. і 11 000 доларів. На банківському рахунку в неї 10 801 грн. Юрій Гусак готівкою зберігає 780 000 грн., 51 100 доларів і 22 300 євро.

Особиста сторінка Гусак у Facebook.

Telegram-канал чиновниці.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua