• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Шмигаль назвав два способи знизити тарифи на газ

Реклама на dsnews.ua

Влада розробила два підходи, які дозволять знизити тарифи на газ для населення

Про це повідомив у своєму Telegram-каналі прем'єр-міністр Денис Шмигаль за підсумками наради з керівництвом Міністерства енергетики, НАК «Нафтогаз», Нацкомісії з регулювання комунальних послуг (НКРЕКП), Оператором ГТС і представниками Офісу президента, передає "ДС".

Перший підхід — це формування тарифів на газ за формулою «ціна на європейських хабах «мінус» транспортування газу в Україну», який пропонує Міністерство енергетики. Крім того, пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Очікуваний результат: істотне зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил.

Другий підхід, який пропонує «Нафтогаз», — це посилення конкуренції на ринку шляхом обов'язкової публікації усіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, як це вже робить «Нафтогаз». Крім того, пропонується, щоб газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів в рамках відкритих торгів. Очікуваний результат: посилення конкуренції і, як наслідок, істотне зменшення платіжок для українців.

Також сформовано механізм, який дозволить знизити ціну на транспортування газу. НКРЕКП терміново починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які мають найвищі тарифи на цю послугу.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський наказав уряду терміново вирішити питання з тарифами на газ для населення.

    Реклама на dsnews.ua