• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Шмигаль пояснив, чому засекретили інформацію про вартість вакцин

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль пояснив ситуацію із "засекреченою інформацією" про вакцини від коронавірусу, зауваживши, що з появою нових виробників ціна на них знижуватиметься

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль
Реклама на dsnews.ua

Відповідну заяву Шмигаль зробив на пресконференції 4 березня, передає кореспондент "ДС".

Як зазначив голова уряду, "виробники вакцин дуже ретельно підходять до комерційної таємниці і забороняють надавати будь-яку інформацію щодо ціни та складу препаратів, щоб конкуренти не могли скористатися цими даними".

За словами Шмигаля, це світова практика і всі країни погодилися на такі умови.

"Сьогодні не розголошуються ціни на вакцини, але хочу сказати, що вони також змінюватимуться. З плином часу і з появою нових вакцин, з появою конкуренції ціна теж знижується, тому треба зберегти баланс, щоб не закупити авансом вакцини за високими цінами", — сказав Шмигаль.

Нагадаємо, раніше ДС" зʼясувала, що ще до надходження в Україну першої партії вакцини від коронавірусу (індійської CoviShield) МОЗ наказало структурним підрозділам забезпечити нерозголошення інформації про виробників і постачальників вакцини. Також заборонено розголошувати інформацію про вартість препарату. Згодом в МОЗ офіційно підтвердили це, зазначивши, що розголошення "конфіденційної інформації" каратиметься штрафними санкціями.

Чому від українців приховують виробника вакцини, яку їх колють, наразі ніхто не пояснив.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua