• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Шмигаль пояснив ситуацію з нарахуванням штрафів за несплачену комуналку

Реклама на dsnews.ua

Українцям не будуть нараховувати штрафи чи пеню за невчасно сплачені тарифи на газ та опалення за січень

Про це заявив прем’єр Денис Шмигаль, інформує "ДС".

"Штрафи чи пеня за невчасно сплачені газ, тепло за січень застосовуватися не будуть. Це важливий меседж для людей, щоб люди не хвилювалися, якщо будуть платіжки, неправомірно зависоко нараховані. Ми очікуємо результатів розслідування антимонопольного комітету та встановлення чесних та прозорих правил на ринку газу", — сказав він в ефірі "Свобода слова" на ICTV.

Ці кроки, за його словами, сприятимуть зменшенню тарифів на "комуналку" для українців. Також голова уряду наголосив, що тарифи на тепло і гарячу воду не змінюватимуться.

З 1 січня в Україні зросли тарифи на газ та його транспортування, а також було скасовано пільгову вартість на 100 кВт електроенергії на місяць для приватних споживачів. У зв’язку зі зростанням цін на компослуги проходять низка протестів у різних регіонах, зокрема, на Харківщині, Полтавщині, Миколаївщині, Буковині, Прикарпатті, Закарпатті, Сумщині, Чернігівщині, Житомирщині. Акції супроводжуються перекриттям автодоріг.

На позачерговому засіданні 18 січня Кабінет міністрів ухвалив рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр. 19 січня НКРЕКП встановила граничний тариф на розподіл газу.

    Реклама на dsnews.ua