• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Шмигаль пояснив, як покриватимуть багатомільярдний дефіцит Пенсійного фонду

Реклама на dsnews.ua

В проєкті державного бюджету на 2021 рік, який надійшов у Верховну Раду для розгляду у другому читанні, не передбачено скорочення, або зменшення соціальних виплат

Про це під час засідання уряду заявив премʼєр-міністр Денис Шмигаль, інформує "ДС".

"Попри чутки, жодні соцвиплати наступного року не будуть зменшені. Передбачається зростання пенсій для всіх наших пенсіонерів. Важливий момент: зменшення на 8 млрд грн фінансування Пенсійного фонду з бюджету буде компенсовано завдяки зростанню власних доходів Фонду. Ці доходи будуть забезпечені, зокрема, завдяки зростанню мінімальної зарплати", — сказав Шмигаль.

Примітно, що за даними деяких народних депутатів, підвищення мінімальної зарплати до 6500 грн/місяць з середини 2021 року перенесено на грудень.

Також Шмигаль озвучив обʼєми видатків на медичну галузь і на освіту. "На наступний рік у нас будуть рекордні видатки в розмірі 161 млрд грн. Це на 30 млрд більше, ніж цього року. Та майже на 65 млрд більше, ніж у 2019-му. Тобто фактично за 2 роки фінансування медицини зросте на понад 60%. Зарплати всіх медиків наступного року буде підвищено на 30%", — стверджує глава уряду.

Зростання видатків на освіту у 2021 році відбудеться, за даними Шмигаля, "практично на 30 млрд грн". "Це дасть змогу підвищити зарплати освітянам на 26%. Крім того, продовжаться програми підтримки "Нової української школи". Наступного року буде збудовано та відремонтовано майже 300 закладів освіти", — додав він.

Зауважимо, що своєю постанову №1149 Кабмін переніс реалізацію ухваленої в липні 2019 року постанови про зростання зарплат вчителів на 20-70% ще на рік — до 31 грудня 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua