• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Шмигаль розповів про готовність України до введення "паспорта вакцинації" за зразком ЄС

Кабінет міністрів України готовий до введення будь-якої моделі "паспорта вакцинації" від коронавірусу, за допомогою якого стали б можливі поїздки до Європи

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає "ДС".

За словами прем'єра, зараз Україна "серйозно веде переговори" про уніфікацію COVID-паспорта з Євросоюзом.

"Ми готові ввести будь-яку з моделей паспорта вакцинації, яка можлива в Європі: цифрову з QR-кодом, формалізовану довідку про вакцинацію міжнародного стандарту, яка сьогодні діє в усьому світі", — заявив Шмигаль.

За його словами, всі люди, щеплені від COVID, зареєстровані в електронній системі eHealth.

"Тому технологічно це не складно, щоб всім вакцинованим особам видати "паспорт вакцинації", який буде затверджений в будь-якій міжнародній формі", — зазначив він.

При цьому Шмигаль не вважає за доцільне вести переговори про відкриття кордонів з окремими країнами.

"Весь світ сьогодні говорить про уніфікацію і недискримінації. Неможливо, щоб дві країни домовилися, а всі інші залишилися десь за бортом", — додав прем'єр.

Шмигаль впевнений, що українці, щеплені вакцинами, які не схвалив ЄС, зможуть подорожувати до Європи. За його словами, Євросоюз найближчим часом повинен зареєструвати вакцини Covishield, Sinovac і NovaVax.

Нагадаємо, в кінці квітня міністр охорони здоров'я України Максим Степанов розповів про розробки в Україні так званих паспортів вакцинації.

Як повідомляла "ДС", за словами Шмигаля, міністерство охорони здоров'я зараз опрацьовує, які "бонуси" надати вакцинованим українцям.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua