• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Шмигаль сказав, хто стоїть за підготовкою держперевороту в Україні

За спробою державного перевороту в Україні, запланованого на 1-2 грудня, стоїть Росія

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до Брюсселя, посилаючись на дані розвідки, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

"У нас є секретні дані, які демонструють особливі наміри (щодо організації державного перевороту)", — сказав Шмигаль.

На питання, чи стоїть за цим російська держава, він відповів: "Цілком вірно".

Прем'єр також сказав, що нарощування російської військової могутності на кордоні з Україною – друга така хвиля з травня – була частиною ширших зусиль Росії щодо ослаблення євроінтеграційних прагнень України.

"Вони щось готують", — сказав Шмигаль про Росію, не вдаючись до подробиць.

При цьому глава уряду заперечує наявність протестних настроїв у суспільстві.

"В українському суспільстві немає революційних настроїв. Ми розуміємо, що був вплив ззовні, щоб посилити протести в Києві, зробити їх сильнішими. Наша спецслужба проводить спеціальне розслідування", — сказав він.

Шмигаль також сказав, що прагнення України приєднатися до ЄС було однією з основних причин російської агресії, гібридних атак, нарощування військової сили на її кордоні та анексії Криму Росією.

За словами прем’єра, Україна також шукає більшої військової підтримки з боку США.

"Це одна з основних причин гібридних атак з російського боку, тому що ми дуже хотіли б інтегруватися до Європи, мати рівень життя європейських, цивілізованих країн", — сказав він.

"Ось чому у нас є всі ці гібридні атаки, кібератаки, фізичні військові атаки, окуповані території, дезінформація, щоб перешкодити європейським устремлінням України", — додав голова уряду.

Нагадаємо, на пресмарафоні 26 листопада президент України Володимир Зеленський заявив про підготовку державного перевороту в Україні. За словами глави держави, фінансувати протизаконні дії нібито має Рінат Ахметов. Сам бізнесмен усі звинувачення на свою адресу заперечує.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна надасть своїм міжнародним партнерам інформацію про підготовку державного перевороту.

Служба безпеки розпочала досудове розслідування за фактом підготовки державного перевороту за участю громадян Росії та України. Представників силових структур викличуть на засідання Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки для заслуховування матеріалів щодо підготовки державного перевороту.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua