• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Шмигаль відмовився вводити локдаун у грудні. Карантин посилять лише після Нового року

Реклама на dsnews.ua

Додаткове посилення карантинних заходів в Україні відбудеться не раніше ніж на початку січня

Таку заяву зробив премʼєр-міністр Деніс Шмигаль на своєму Telegram-каналі, повідомляє "ДС".

"Посилювати карантинні обмеження в грудні — немає необхідності. Сьогодні міністр охорони здоров'я Максим Степанов запевнив громадськість, що медична система до кінця грудня точно витримає навантаження, спричинене пандемією. Такі прогнози МОЗ дають нам змогу точніше прогнозувати дати можливих зимових канікул заради безпеки. А отже, розглядається варіант, що додаткове посилення карантинних заходів відбудеться не раніше ніж на початку січня", — заявив Шмигаль.

Премʼєр розповів, що уряд продовжує аналізувати дані щодо кількості захворілих, заповненості ліжок, забезпеченості лікарень.

"Ми розраховуємо пройти грудень з чинними карантинними обмеженнями", — ще раз наголосив він.

Шмигаль також розповів, які обмежувальні заходи можуть бути посилені в січні.

"Наразі жоден із планів не передбачає закриття міського громадського транспорту. Ми також не розглядаємо можливості закриття міжміського та міжнародного сполучення. Повний перелік можливих обмежень буде оприлюднений на засіданні Кабінету Міністрів уже наступної середи, 9 грудня", — сказав він.

"Уряд має чітке бачення як діяти та що робити. Ми продовжуємо щодня посилювати спроможність медичної системи, ведемо діалог із регіонами щодо оптимальних та збалансованих заходів, просуваємо ініціативи для підтримки бізнесу", — уклав Шмигаль.

Як писала "ДС", 29 листопада глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що ймовірність введення жорсткого карантину в Україні становить 90%. При цьому Кабмін розглядає так званий "інтелектуальний локдаун". Наступного дня, 30 листопада, у ЗМІ зʼявилася інформація, що у Кабінеті міністрів підтримали рішення про введення жорсткого карантину в період з 23 грудня по 15 січня.

    Реклама на dsnews.ua