• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Шмигаль вирішив судитися за "Мотор Січ"

Реклама на dsnews.ua

Долю українського виробника авіаційних двигунів "Мотор Січ", акції якого придбали китайські інвестори, швидше за все, буде вирішувати суд

Про це заявив премʼєрміністр Денис Шмигаль в інтервʼю "Радіо Свобода", передає "ДС".

«Україна – держава з ринковою економікою. Відповідно, держава не може втручатися у продаж пакетів акцій одним інвесторам, іншим, купівлю цих акцій будь-ким. І тут насправді питання в площині третейських, судових суперечок. Коли рішення мають ухвалювати не політики, а неупереджені інституції, які призначені для цього в усьому світі», — зазначає глава уряду.

Шмигаль додав, що «питання «Мотор Січі» – справді складне».

«Воно лежить у розрізі не просто політики, а геополітики. Тому воно буде розв’язано в судовому порядку, тому не можна сказати, що має бути так або інакше, тому що це буде тиск на суди», — вважає премʼєр.

Шмигаль уточнив, що питання можна вирішити шляхом переговорів між державою, нинішнім і потенційним інвесторами. Премʼєрміністр додав, що уряд поки не веде міжнародних переговорів про долю стратегічного підприємства.

Також Денис Шмигаль висловив упевненість в тому, що за будь-якого розвитку подій треба враховувати інтереси трудового колективу, зберегти підприємство і не втратити його технологій, критично важливих для України.

Нагадаємо, в кінці листопада 2019 року директор концерну "Укроборонпром" Айварас Абромавичюс заявив, що китайська компанія Skyrizon вже придбала більше 50% акцій запорізького заводу "Мотор Січ". 21 листопада стало відомо, що "Укроборонпром" звернувся до Антимонопольного комітету з проханням продовжити розгляд цього питання на два місяці.

Проти придбання акцій "Мотор Січ" виступали США, стверджуючи, що це сприятиме нарощування військових сил Китаю. ПАТ "Мотор Січ" є одним з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок.

Володимир Зеленський звернувся до премʼєрміністра Денису Шмыгаля з проханням спільно з СБУ та Радою нацбезпеки оцінити вплив приватизації або продажу корпоративних прав у статутному капіталі підприємств, що мають монопольне або домінуюче становище на ринку товарів, науково-дослідних і науково-технічних установ, а також підприємств, що мають стратегічне значення, зокрема публічного акціонерного товариства "Мотор Січ".

Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що Рада нацбезпеки вживає заходи щодо захисту національних інтересів в галузі авіабудування і запобігання передачі незаконним способом іншій державі українських оборонних технологій.

Голова Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська заявила, що АМКУ перевірить продаж компанії "Мотор Січ" на відповідність антимонопольному законодавству.

    Реклама на dsnews.ua