• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Шмигаль зацікавився досвідом Туреччини у будівництві автобанів

Реклама на dsnews.ua

Україна зацікавлена у досвіді турецьких компаній з реалізації проєктів у сфері державно-приватного партнерства. Першими такими вітчизняними проєктами можуть стати автобани – такі як, зокрема, Краковець-Львів-Броди

Про це прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сказав Укрінформу за результатами дводенного робочого візиту до Туреччини, передає "ДС".

«У нас практично готовий проєкт будівництва автобану Краковець-Львів-Броди. Це той проєкт, який хотілося б почати реалізувати вже наступного року. Звичайно, досвід турецьких компаній буде дуже корисним. Концесія — це завжди конкурс. І важливо, щоб компанії, які беруть в ньому участь мали практичний досвід реалізації подібних проєктів», — сказав Шмигаль.

Він переконаний, що інфраструктурні проєкти мають всі передумови до реалізації за принципом передачі в концесію.

«Думаю, найшвидше зреалізуються проєкти у сфері інфраструктури. Під час зустрічі з бізнесом міністр інфраструктури презентував передачу в концесію двох портів. Ми рухаємося далі, будемо давати великі інфраструктурні проєкти в концесію, що значно підвищує якість управління такими об’єктами. Через концесійні механізми будемо будувати сучасні дороги та інфраструктуру», — сказав голова українського уряду.

Шмигаль відзначив результативність проведеного у неділю в Стамбулі круглого столу з представниками турецького бізнесу та розповів про досягнення конкретних домовленостей, зокрема з прокладання швидкісних залізничних ліній.

«За результатами недільної бізнес-зустрічі побачили перспективи можливої співпраці в галузі будівництва швидкісної колії для пасажирських потягів. Це важливий футуристичний проєкт для України, але працювати над ним потрібно вже сьогодні, щоб у майбутньому такі міста як Харків, Київ, Дніпро, Львів, Одеса, були зв’язані швидкісними пасажирськими лініями. У Туреччині є конкретний досвід, наприклад, швидкісна лінія між Анкарою й Стамбулом», — сказав Шмигаль.

Голова уряду окреслив проведення нових подібних зустрічей у майбутньому.

«У майбутньому це буде серія таких заходів і в Україні, і в Туреччині. Ми вже домовилися про візити та роботу на рівні міністерств, українських компаній. Це вже площина практичної реалізації», — сказав Прем’єр-міністр України.

Голова уряду відзначив роль Українсько-Турецької ділової ради, Торгово-промислової палати України в організації та підтримання контактів та результативність роботи посольства України в Туреччині щодо залучення інвестицій та сприянні розвитку відносин у цій сфері.

Нагадаємо, у понеділок, 30 листопада, премʼєр-міністр Денис Шмигаль в рамках візиту до Туреччини провів зустріч з президентом країни Реджепом Таїпом Ердоганом.

    Реклама на dsnews.ua