• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Шмигаль переконує, що після відкриття ринку земля може подорожчати уп'ятеро

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що після запуску ринку вартість землі може зрости від 2 до 5 разів у наступні 5-10 років

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

 Про це премʼєр сказав в інтервʼю РБК-Україна, передає "ДС".

"Ми дивимося на аналогію щодо запровадження ринку землі серед наших країн-сусідів. Протягом 5-10 років вартість землі може зростати від 2 до 5 разів", — сказав Шмигаль.

Він додав, що це капіталізує державу і землю українців, якою вони володіють.

"Українці отримають право, а не обовʼязок продавати свою землю. А право дає можливість приймати рішення. Подорожчала земля — продай її дорого за ринковою ціною без корупційного податку, який наклали чиновники, коли не було ринку землі", — сказав глава уряду.

Крім того, Шмигаль заявив, що впевнений у тому, що 1 липня уряд зобовʼязаний "відкрити ринок і вчитися жити в ньому".

Зокрема, законом передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть купувати лише громадяни України. З 1 січня 2024 роки таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати 10 000 гектарів землі. Заборонений також продаж державних та комунальних земель. Відповідно до закону, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua