• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Шмигаль заявив, що скоротити число нових хворих на COVID-19 допомогли штрафи

Реклама на dsnews.ua

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що за минулий тиждень кількість хворих на COVID-19 істотно зменшилася завдяки карантину вихідного дня і штрафам

Про це він сказав на селекторній нараді під головуванням глави держави Володимира Зеленського, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу ОПУ.

Зазначено, що з 30 листопада по 6 грудня було виявлено 89 322 хворих, а на позаминулому тижні їх було 96 936.

"Захворіли на 7,6 тисячі осіб менше. При цьому кількість тестувань майже незмінна і коливається в межах 280-290 тисяч тестів щотижня", — сказав Шмигаль.

За його словами, на ці показники вплинуло запровадження карантину вихідного дня, а також посилення штрафів за перебування без масок у громадських місцях і транспорті.

Відзначимо, що глава Держспоживслужби Києва Олег Рубан, своєю чергою, вважає, що карантин вихідного дня не дав бажаного ефекту.

"У Києві не спостерігається зниження основного показника важкої і середньої форми тяжкості хворих. На тлі зниження кількості тестувань знижується і число позитивних випадків. А взагалі що стосується карантину вихідного дня, це може бути ефективний захід, але не при такому стрімкому зростанні захворюваності. Це можна порівняти з тим, як пожежу гасити ложкою, а не спеціальними засобами. Тому потрібно запроваджувати обмеження по всій країні, і запропонований локдаун може привести до ефекту", — сказав Рубан.

Також він підкреслив, що зараз не може бути поліпшення ситуації з коронавірусом у країні. Єдиною причиною зменшення кількості нових випадків є зниження тестування на вихідних.

    Реклама на dsnews.ua