• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Сигнали на стримування та деескалацію: Кулеба прокоментував розмову Байдена та Путіна

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що відеозустріч президента США Джо Байдена і президента РФ Володимира Путіна 7 грудня уможливила "стримування та деескалацію"

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Reuters, передає "ДС".

Це перша офіційна реакція України після розмови лідерів. 

"Сам по собі контакт слугує засобом стримування та деескалації. Ми цінуємо ключову дипломатичну участь США у зусиллях для того, щоб повернути РФ за стіл переговорів", — зазначив Дмитро Кулеба. 

"Зараз, оскільки з боку Росії бракує конструктиву, головний пріоритет — це ефективно втілювати комплексний пакет стримування, щоб утримати її від подальшої військової ескалації", — сказав глава МЗС, додавши, що для цього ведеться тісна співпраця з союзниками "з обох боків Атлантичного океану".

Дмитро Кулеба зазначив також, що очікувана розмова Байдена і президента України Володимира Зеленського у четвер дозволить обговорити подальші кроки для стримування Росії та "реанімації" Нормандьского формату. 

Нагадаємо, 7 грудня відбулися переговори президентів США та Росії Джо Байдена та Володимира Путіна з питання України.

Офіс президента Володимира Зеленського поки не коментує переговори президентів США та Росії, оскільки чекає на розмову українського та американського лідерів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua