• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

"Система СРСР тріщить по швах": Кравчук закликав сильніше тиснути на Росію

Реклама на dsnews.ua

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук переконаний, що Росія зараз ослабла і санкції проти неї необхідно посилювати

Про це Кравчук сказав в інтерв'ю виданню LIGA.net, передає "ДС".

За словами експрезидента, в Кремлі не очікували активної участі Туреччини в конфлікті в Нагірному Карабасі, перемоги в Молдові демократичного кандидата Майї Санду, масштабних протестів в Білорусі проти самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Крім того, за його словами, у Вірменії "образилися" на Росію, так як Кремль не допоміг вирішити питання з Нагірним Карабахом.

"Ми бачимо, як по швах тріщить колишня система республік Радянського Союзу. І такі "втрати" російської політики є очевидними. Росія хоче утримати ці країни, в даному випадку утримати і Україну. Вона не ставить перед собою завдання піти з України. Вона ставить завдання бути присутньою в Україні", — зазначив Кравчук.

Глава української делегації в ТКГ переконаний, що необхідно посилити санкційний тиск на Росію.

"Тільки тиск. Санкції. Нові санкції. Санкції сьогоднішні — це санкції проти окремих осіб, часткові. Це не санкції проти держави. Коли будуть застосовані санкції, і одну з них я вже називав — це відключення Росії від міжнародної системи розрахунків, платіжної системи, — це будуть санкції проти всієї Росії", — сказав він.

При цьому Кравчук висловив надію на те, що обраний президент США Джо Байден поверне НАТО в велику гру в Європі.

"Це одна з сил, з якими Росії доведеться рахуватися", — констатував Кравчук.

Як повідомляла "ДС", раніше Леонід Кравчук заявив, що переговори з Росією в рамках Тристоронньої контактної групи неможливі.

    Реклама на dsnews.ua