• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Ситник послав Зеленського і Конституцію, - політолог

Артем Ситник, призначення якого на посаду директора НАБУ було визнано неконституційним, вважає, що він вищий за президента і непідзвітний будь-кому

Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловив політолог Олексій Голобуцький, інформує "ДС".

Він нагадав, що в Україні діє принцип верховенства Конституції, дія якої поширюється на всю територію країн, а закони та інші нормативно-правові акти приймаються на її основі

"Офіційна позиція ОП – за Конституцію, а не за Ситника – однак якось не надто виразно: "У звʼязку з цим рішенням Конституційного Суду та з колізією щодо можливої втрати повноважень директором бюро, ми чекаємо від виконувача його обовʼязків ефективної реалізації антикорупційної політики в період до обрання на чесному та прозорому конкурсі нового керівника". Головне, щоб це не було натяком на призначення т.в.о. Ситника самого Ситника.

Хоча представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський заявив, що Ситник де-юре є неповноважним і з юридичної точки зору більше не може виконувати повноваження голови НАБУ, оскільки указ про його призначення втратив чинність", — написав Голобуцький сьогодні у Facebook.

Політолог звертає увагу на "неймовірну самовпевненість Ситника": "Звичайний директор далеко не найголовнішої установи в країні прямо й офіційно заявляє, що будь-які рішення президента цілої країни, за якого проголосували 13,5 мільйонів – ніщо, юридично нікчемні, якщо той схоче усунути Ситника з посади. Тобто, Ситник вищий від президента і непідзвітний нікому.

Вибачте, але ми, здається, нічого такого в Конституції не писали й абсолютно непідконтрольного монстра не легітимізували. Цікаво, як швидко Зеленський доведе Ситнику, що з того хріновий Маклауд?" — поставив риторичне питання Голобуцький.

Як писала "ДС", 28 серпня КСУ опублікував рішення про неконституційність призначення Ситника директором НАБУ. Своєю чергою у Нацбюро заявили, що "факт визнання неконституційним указу президента про призначення на посаду не припиняє повноважень" Ситника і не означає його звільнення.

    Реклама на dsnews.ua