• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 39.8
Спецпроєкти

Ситник вважає, що передав державі 8 млрд. У НАБУ остаточно зійшли з розуму (Документи)

На неконституційного Ситника напала гігантоманія: він тепер приписує в свої заслуги кожну копійку, повернуту державі, хоча НАБУ до цього не має жодного відношення

Артем Ситник
Артем Ситник / УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Ще 17 серпня під час брифінгу директор НАБУ Артем Ситник заявив, що економічний ефект від роботи НАБУ у І півріччі 2020 року склав більше 1,5 млрд грн. Тоді було надіслано офіційний запит до НАБУ з проханням уточнити, на чому саме Бюро заробило ці кошти для бюджету країни. І було отримано наступну відповідь: за І півріччя 2020 бюджет від діяльності НАБУ отримав не 1,5 млрд, а 689 млн грн, з яких "1,95 млн грн відшкодовано добровільно особами у ході досудового розслідування, понад 82 млн грн сплачено коштів суб'єктом господарювання та на понад 605 млн грн погашено третіми особами заборгованість, що виникла при вчиненні кримінального правопорушення".

Паралельний запит було надіслано і Міністерству фінансів. І відповідь була абсолютно інша: за цей період до бюджету від по факту надійшло лише 48 тисяч гривень — і це не тільки від НАБУ, це від діяльності усіх антикорупційних органів. Варто до цієї суми приплюсувати ще 1,55 млн, добровільно відшкодовані колишніми нардепами. Як Ситник примудрився роздути реальні 48 тисяч + 1,55 млн добровільно сплачені нардепами до фантастичних 1,5 млрд — загадка. Але найсмішніше відбулося далі.

До НАБУ було надіслано ще один запит, з проханням пояснити, яка із трьох цифр (1,5 млрд, 689 млн чи 48 тис.) правильна і коли ж Ситник брехав.

І тут виявилося, що всі три цифри неправдиві. Як з'ясувалося, апетити Ситника за кілька тижнів суттєво зросли. Він вирішив, що заробив державі вже не 1,5 млрд, а значно більше. Так НАБУ приписало собі ще й 8,36 млрд від угод підприємств, які так і не відбулися, бо були анульовані. Більше 7 млрд від угод "Укрнафти", щодо яких НАБУ могло б подати позови. А насправді не могло — НАБУ не має права на позовну роботу, це прерогатива прокуратури (САП). А ще зарахували собі 65,5 млн застав, стягнутих з підозрюваних. І 82 млн сплат суб'єктами господарювання. І ще 650 млн сплаченої третіми особами заборгованості. Це господарські відносини, хтось комусь винен і свій борг сплатив. Та не питайте, до чого тут взагалі НАБУ - Ситник вважає, що до всього.

Реклама на dsnews.ua

Коли Ілон Маск відправить ракету на Марс — знайте, це особиста заслуга Артема Ситника. Перший сніг у цьому році впаде тільки завдяки зусиллям НАБУ, навіть і не думайте у цьому сумніватись. Якщо ви будете намагатись пригадати щось, до чого ніяк, за жодних обставин НАБУ не може бути причетним, в наступній офіційній відповіді відомство Ситника вам пояснить, чому ви не праві і як активні слідчі дії детективів НАБУ вплинули на підвищення надоїв корів і на гарну погоду на наступних вихідних. За 5 років керування Ситником НАБУ перетворилося з антикорупційного бюро в бюро нереальних роздутих цифр і неіснуючих досягнень. І дійсно, для чого реально боротись з корупцією, ловити і саджати топ-чиновників, якщо це можна просто приписати.

    Реклама на dsnews.ua