• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Ситник збрехав на пресконференції, "забувши" про свого кума, який працює в НАБУ

Реклама на dsnews.ua

Керівник НАБУ Артем Ситник на пресконференції, що відбулась сьогодні, у відповідь на пряме запитання про кумівство, розповів про прозорість конкурсів в Бюро, але забув, що сам раніше розповідав про свого кума — детектива НАБУ Андрія Калужинського. Взагалі ж, за даними ЗМІ, в НАБУ працюють четверо кумів Ситника

Відповідаючи на питання кореспондента Depo.ua, чи правда, що працівників НАБУ поєднують не лише робочі, а й особистісні стосунки – кумівство, і чи вважає він, що така ситуація є прийнятною для антикорупційного органу, Ситник відповів, що "ситуації такої немає", повідомляє "ДС".

"Настільки прозорих і відкритих конкурсів, які проводилися в Антикорупційному бюро, в жодному правоохоронному державному органі не було. Ми в цьому плані 6 років співпрацювали з Радою громадського контролю, представники громадськості були на цих конкурсах. З 656 працівників НАБУ я був знайомий лише з 13 до призначення. Про деяких я дізнаюся, коли вони приходять на роботу", – заявив він.

При цьому, коли вже інший журналіст уточнив у Ситника, "чи є детективи його кумами", Ситник відповів:

"Спеціально для вас повторю. Відбір персоналу у НАБУ відбувається на підставі відкритого прозорого конкурсу. Директор НАБУ не входить до жодної конкурсної комісії. Після того, як процес відбору закінчився, в якому я не беру участь, я призначаю. Тому ніякого кумівства, ніяких відносин, які впливали б на рішення конкурсної комісії, у нас немає", – відповів Ситник.

Нагадаємо, раніше Артем Ситник підтвердив, що керівник головного підрозділу детективів Андрій Калужинський, є його кумом. Про це він заявив в інтерв’ю на "Громадському".

 "Так", — сказав директор НАБУ, відповідаючи на запитання журналіста про правдивість інформації стосовно того, чи є Калужинський його кумом.

"Він (Калужинський – ред.) проходив конкурс, і громадська рада також цей факт досліджувала. І там достатньо жорстко був підхід до відбору", – зазначив Ситник.

Також видання "Обозреватель" повідомляло, що в керівництві бюро працює кілька кумів Ситника, крім Калужинського – Борисенко Олег, детектив першого підрозділу детективів, Омельченко Олександр – начальник першого відділу САП ОГП. За не підтвердженою інформацією кумом Ситника також є Олександр Поліщук — начальник відділу по роботі з громадськістю Управління по роботі з громадськістю НАБУ.

    Реклама на dsnews.ua