• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.3
Спецпроєкти

Ситуація на ЗАЕС: МАГАТЕ схвалила резолюцію щодо негайного повернення станції під контроль України

Під час 67-ї сесії Генеральної конференції МАГАТЕ 69 країн підтримали резолюцію щодо ядерної безпеки в Україні та негайного повернення Запорізької атомної станції під повний контроль Києва

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляють у Міненерго, передає "ДС".

Резолюцію запропоновано Канадою, Фінляндією та Коста-Рікою.  

Документ також закликає Російську Федерацію до негайного виведення всього військового та іншого неуповноваженого персоналу із ЗАЕС та повернення станції під повний контроль компетентних органів України відповідно до чинної ліцензії, виданої Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ). 

Забезпечення безпечного та захищеного функціонування станції, для того, щоб Агентство здійснювало ефективне та дієве впровадження гарантій безпеки відповідно до угоди України про всеосяжні гарантії та додаткового протоколу. 

"Ми вдячні нашим партнерам, кожній країні за голос на підтримку дотримання гарантій забезпечення ядерної та радіаційної безпеки. Прийняття України до Ради керуючих МАГАТЕ, а також ухвалення резолюції, яка закликає до повернення нашої ЗАЕС під контроль України – доказ того, що цивілізований світ з нами", – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Як повідомляла "ДС", президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна обрана до Ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua