Ситуація на Запорізькій АЕС погіршується з кожним днем, — Галущенко
Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що небезпека надзвичайних ситуацій на окупованій Росією Запорізькій атомній електростанції в Енергодарі щороку зростає
![](https://www.dsnews.ua/static/storage/thumbs/414x290/9/25/ffec46b2-da12b74e0ef37944d7a44b23982ff259.jpg?v=8828_1)
Про це він написав у Facebook, передає "ДС".
Він є представником України на засіданні Ради керівників Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). На порядку денному, зокрема, питання ядерної й радіаційної безпеки та їхньої гарантії в Україні, розповів міністр.
"Показово, що засідання Ради керуючих МАГАТЕ розпочинається сьогодні. Саме 4 березня два роки тому Росія окупувала найбільшу атомну електростанцію в Європі – Запорізьку АЕС. Ситуація на об'єкті погіршується щодня: завершуються строки експлуатації ядерного палива в усіх шести енергоблоках ЗАЕС, росіяни не допускають на станцію сотні кваліфікованих українських фахівців, продовжується деградація устаткування. Кожен день російського перебування на ЗАЕС може стати фатальним", – сказав Галущенко.
Він підкреслив, що Україна наполягає на якнайшвидшій деокупації ЗАЕС і виконанні країною-агресором РФ (що входить до МАГАТЕ) численних вимог агентства негайно вивести війська зі станції.
Як повідомляла "ДС", раніше на Запорізькій атомній електростанції через російські обстріли від’єдналась одна з двох наявних ліній електропередавання.