• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Безпекова ситуація на Донбасі продовжує погіршуватися, — ОБСЄ

На Донбасі погіршується ситуація з безпекою, зона навколо ділянки розведення сил поблизу Золотого "перетворюється на гарячу точку"

Зона навколо ділянки розведення сил поблизу Золотого "перетворюється на гарячу точку"
Зона навколо ділянки розведення сил поблизу Золотого "перетворюється на гарячу точку" / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні та Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Гайді Грау, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Доводиться констатувати, що ситуація з безпекою останніми місяцями продовжує погіршуватися: зона навколо ділянки розведення сил та засобів поблизу населеного пункту Золотого перетворюється на гарячу точку. Крім того, СММ продовжує фіксувати збільшення використання важких озброєнь", — йдеться у заяві Грау.

Вона зазначила, що всеосяжного припинення вогню можна досягнути за умови, якщо "сторони проявлять необхідну політичну волю, однак поточні консультації учасників ТКГ не дають змоги прийти до практичних рішень".

Крім того, каже вона, "невирішені процедурні питання знову не дали змоги політичній робочій групі провести формальне засідання (з лютого 2021 року — ред.)".

Також вкотре не вдалося домогтися прогресу щодо відкриття нових пунктів пропуску у Золотому та Щасті Луганської області.

Водночас, за словами Грау, учасники гуманітарної робочої групи обмінялися оновленими списками розшукуваних осіб та зуміли обговорити "процесуальне очищення" щодо вже звільнених.

Вдалося також просунутися в дискусії щодо створення експертної групи з дослідження ситуації в затоплених шахтах уздовж лінії зіткнення.

Засідання ТКГ 21 липня стало останнім за участю посла Грау.

Як писала "ДС", Гайді Грау залишить переговори Тристоронньої контактної групи найближчим часом. 1 серпня її змінить дипломат з Фінляндії Мікко Кіннунен.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua