• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Ситуація в Білорусі: АПУ підтримує колег і засуджує факти порушення прав людини

Асоціація правників України гостро засудила невиправдано жорстоке застосування сили до протестувальників. Правники звернулися до міжнародних організацій* з проханням надати оцінку подій, які відбуваються в Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Нагадаємо, що 9 серпня в Республіці Білорусь розпочалися масові протести, які тривають й досі. Мирні акції супроводжуються чисельними затриманнями та надмірним застосуванням сили, спецзасобів та зброї з боку правоохоронців — серед громадян уже є постраждалі та загиблі.

Разом із тим, адвокати затриманих не можуть здійснювати функцію щодо надання правничої допомоги. Зокрема, наразі ні правники, ні родичі протестувальників не інформуються щодо місць та умов їхнього утримання.

В АПУ наголошують — ці факти свідчать про грубе порушення прав людини та чисельних норм Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод:

"Асоціація правників України висловлює солідарність і слова підтримки нашим колегам — юристам і адвокатам Республіки Білорусь, які здійснюють все можливе з метою надання правничої допомоги своїм співвітчизникам", — йдеться в тексті позиції АПУ.

*Примітка. Звернення АПУ адресовано: Міжнародній асоціації юристів, Раді адвокатських та правничих товариств Європи, Європейській асоціації адвокатів із кримінальних справ.

З повним текстом відкритого звернення можна ознайомитися за посиланням.

    Реклама на dsnews.ua