• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Сіярто поскаржився, що ОБСЄ не хоче їхати "захищати" угорців Закарпаття

Реклама на dsnews.ua

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що спеціальна моніторингова місія ОБСЄ нібито не дозволяє своїм членам контактувати з представниками українців угорського походження в Закарпатській області

Про це Сіярто заявив на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ, яке проходить в онлайн-форматі, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

Він сказав, що просив Албанію, яка зараз головує в ОБСЄ, прислати спостерігачів на Закарпатті, де в понеділок пройшли обшуки СБУ.

Однак, стверджує глава угорського МЗС, глава спеціальної моніторингової місії в Києві заборонив членам місії контактувати з угорцями Закарпаття, а дозволив їм поговорити тільки з українськими спецслужбами.

"Це неприпустимо, обурливо і скандально. Це суперечить цілям і принципам ОБСЄ, і рішення про створення цієї спеціальної спостережної місії, в яку Угорщина також робить свій внесок", — заявив Сіярто.

Угорський міністр попросив премʼєр-міністра Албанії вжити заходів, щоб місія ОБСЄ могла звʼязатися також з представниками угорської громади.

Він підкреслив, що також очікує солідарності від НАТО і пообіцяв, що Угорщина буде блокувати зближення НАТО і України, поки українці будуть тиснути на угорську національну меншину.

Як писала "ДС", 21 листопада депутати Сюртівської обʼєднаної територіальної громади Закарпатської області під час прийняття присяги виконували гімн Угорщини. Служба безпеки України перевіряє можливі протиправні дії депутатів. У Посольстві Угорщини в Україні стверджують, що депутати співали стару молитву за Угорщину, яка пізніше стала гімном країни.

30 листопада СБУ провела в Закарпатській області санкціоновані обшуки у функціонерів одного з місцевих благодійних фондів. Зокрема, перевіряється інформація про причетність фонду до діяльності, спрямованої на порушення державного суверенітету України. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто показово бурхливо відреагував на обшуки.

В інтернеті був опублікований відеоролик, на якому біля вʼїзду в місто Берегово людина в камуфляжі на тлі символіки "Правого сектору" погрожує жителям Закарпатської області угорського походження. Правоохоронці порушили кримінальне провадження.

    Реклама на dsnews.ua