• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Скандал з "ковідним фондом": Колишній радник голови ОП розповів про присвоєння коштів, виділених на будівництво доріг

Реклама на dsnews.ua

Гроші з фонду боротьби з COVID-19, виділені на будівництво доріг, привласнили шість компаній, які постійно виграють тендери у програмі "Великого будівництва"

Про це говориться в повідомленні колишнього радника глави Офісу президента України Ігоря Уманського у Facebook 13 листопада, передає "ДС".

За словами Уманського, від початку "Великого будівництва" почалися зміни у вимогах до тендерної документації.

"За дивним "збігом обставин" новим вимогам відповідає лише шість компаній – улюбленці "долі", або "картель", як їх називають колеги. Вигравати смачні тендери можуть лише вони. Але якщо придивитись – ці компанії не завжди будують дороги безпосередньо, а перепродають підряди субпідрядникам із дисконтом 30–40%", – пише він.

За підрахунками Уманського, на всі виграні тендери ці компанії отримали приблизно 36 млрд грн – таку суму отримав додатково "Укравтодор" із фонду боротьби з COVID-19 на "Велике будівництво".

"Тобто без цих "шаловлилих ручок" можна було б збудувати ту саму протяжність доріг та (увага!) не чіпати "брудними ручками" ковідний фонд, лишаючи ресурсу хворих людей та хвору економіку. Але є факт: ковідний фонд штучно витратили. Кошти зникли. Але десь з’явилися?" – зазначає колишній радник глави ОП.

У квітні 2020 року Верховна Рада внесла зміни до держбюджету, якими схвалила створення фонду боротьби з коронавірусною інфекцією. Спочатку уряд пропонував закласти у фонд 97,1 млрд грн, але народні депутати не підтримали цієї ідеї, зрештою ухвалили рішення зменшити розмір фонду до 64,7 млрд грн. Пізніше розмір фонду зріс до 66 млрд грн.

Верховна Рада України у червні дозволила виділити частину коштів фонду на будівництво доріг.

Загалом на будівництво доріг із цього фонду заклали 35 млрд грн. За інформацією Міністерства фінансів України, станом на 10 листопада витрачено 61% запланованих на дороги коштів (20,6 млрд грн).

Нагадаємо, Верховна Рада на сьогоднішньому засіданні прийняла в першому читанні законопроект № 4135 "Про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки".

    Реклама на dsnews.ua