• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Скандального Бабікова звільнено з ДБР, - ЗМІ

Олександра Бабікова, який свого часу був адвокатом колишнього президента Віктора Януковича, звільнено з посади першого заступника директора Державного бюро розслідувань

Олександр Бабіков
Олександр Бабіков
Реклама на dsnews.ua

Відповідний наказ підписав в. о. директора ДБР Олексій Сухачов, інформує "ДС".

Про звільнення Бабікова повідомили джерела, на які посилається "Українська правда".

"Сухачов підписав пізно увечері у п’ятницю (30 жовтня, — прим. "ДС") такий наказ, не ознайомивши з ним Бабікова. Підставою є нібито постійний конфлікт інтересів через роботу в "Аверлекс" (адвокатське об’єднання, — прим. "ДС"). Хоча у Бабікова є всі документи, які це спростовують. Станом на теперішній час Бабіков на лікарняному. Юридично наказ Сухачова не реалізований та не має під собою законного обґрунтування. Але маємо те що маємо", — заявив один із співрозмовників.

Зазначається, що проблеми у Бабікова почались нібито через його активність у кількох справах, в тому числі щодо розслідування "справи вагнерівців".

"Минулого тижня був дуже чутливий запит до офісу по "вагнерівцях", який вчинив багато галасу", – переконує співрозмовник.

Разом з тим джерело видання у правоохоронних органах каже, що щодо Бабікова є рішення НАЗК про конфлікт інтересів, і тому "логічно було його звільнити".

Як відомо, після того, як нинішня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова залишила посаду директора Державного бюро розслідувань очолювати ДБР по черзі мали її заступники: Олександр Бабіков, який був адвокатом Віктора Януковича, та співробітник СБУ Олександр Соколов.

Водночас Бабіков навіть тимчасово, але не очолив ДБР. Причиною цього, ймовірно, став висновок НАЗК, відповідно до якого у Бабікова є конфлікт інтересів через справи Майдану та його роботу на Януковича. ЗМІ повідомляли, що у випадку призначення, на Бабікова буде покладено аудит справ Майдану, коли ДБР їх отримає.

У вересні новим в.о. ДБР став Сухачов, якого повʼязують із куратором силових органів в Офісі президента Олегом Татаровим.

Станом на 07.00 на сайті та сторінці ДБР у Facebook коментарів щодо можливого звільнення Бабікова немає. Сам Бабіков також поки що не коментував відповідну інформацію.

Як писала "ДС", наприкінці вересня керівник Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков заявив про тиск з боку Державного бюро розслідувань через наявний конфлікт інтересів у першого заступника голови Бюро Олександра Бабікова.

    Реклама на dsnews.ua