• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Скасування виборів на Донбасі: Сивохо звинуватив владу в злочині

Реклама на dsnews.ua

Скасування проведення місцевих виборів в ряді об'єднаних громад Донецької та Луганської областей, розташованих уздовж лінії розмежування, є посадовим злочином чиновників

Про це заявив колишній радник секретаря РНБО, керівник "Національної платформи примирення та єдності" Сергій Сивохо в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"На Донбасі всі обурені тим, що ЦВК спільно з військово-цивільними адміністраціями створили цю ситуацію, незважаючи на логіку, мораль, Конституцію. Причому за класикою жанру — ЦВК киває на адміністрації, що це їх ініціатива, ВЦА розводять руками, що вони тільки рекомендують, а рішення приймає ЦВК", — підкреслив Сивохо.

На його думку, безпека виборчого процесу тут зовсім ні при чому.

"У цих районах люди голосували весь час. Зрозуміти причину такого "кидка" нескладно, досить подивитися на бенефіціарів. З одного боку, це ВЦА, які продовжують спільно з виконавчою вертикаллю безконтрольно розпоряджатися коштами, не питаючи у місцевих громад про їхні бажання і пріоритети. З іншого боку, це вибори", — додав він.

Як зазначив керівник "платформи", влада "за допомогою такої нехитрої маніпуляції викреслили 500 тис. Українців з виборчого процесу, позбавивши базового конституційного права".

"Дехто вважає, що це посадовий злочин. Рано чи пізно чиновники, які скоїли цей злочин, понесуть заслужене покарання", — додав він.

Нагадаємо, місцеві вибори в Україні пройдуть 25 жовтня. Центрвиборчком за рекомендацією штабу ООС і військово-цивільних адміністрацій Донбасу скасував місцеві вибори в 10 громадах Донецької та 8 громадах Луганської області, розташованих уздовж лінії фронту.

    Реклама на dsnews.ua