• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Скільки українців не проти провести дострокові вибори президента і ВРУ: дані опитування

За проведення дострокових виборів до Верховної Ради наразі виступає близько половини українців

Проведення дострокових виборів до Верховної Ради підтримують 48% респондентів
Проведення дострокових виборів до Верховної Ради підтримують 48% респондентів
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті за результатами всеукраїнського соціологічного дослідження "Соціально-політичні настрої українців. Жовтень", презентованого 5 листопада, передає "ДС".

Дослідження проводила компанія "Нью Імідж Маркетинг Груп" на замовлення Українського інституту майбутнього.

За даними опитування, проведення дострокових виборів до Верховної Ради підтримують 48% респондентів, 43% — проти.

"Ці цифри порушують тенденцію останніх опитувань, коли кількість прихильників дострокових виборів з лютого поступово падала, а кількість противників, навпаки, зростала, і з літа настрої зафіксувалися на майже рівному розділенні прихильників та противників дострокових парламентських виборів", — зауважують автори дослідження.

Водночас проведення дострокових президентських виборів підтримують 43%, проти — 49%. 

"У порівнянні з вереснем пропорції підтримки дострокових президентських виборів помітно змінилися – кількість їхніх прихильників зросла на 7 пунктів, і відповідно зменшилася кількість противників. Як і щодо дострокових парламентських виборів, свіжі дані значно відрізняються від усталених з початку літа настроїв", — додають соціологи.

Як зазначається, під час семи опитувань, проведених з лютого, зафіксувалася тенденція: з усіх регіонів саме на Донбасі — найсильніші настрої щодо дострокових президентських виборів. Нині частка їхніх прихильників становить 66% до 32% противників. Це корелює з тим, що жителі Донбасу стабільно демонструють меншу довіру Зеленському.

Крім того, 50% громадян виступають за відставку всього уряду Дениса Шмигаля, а 24% не підтримують цю ідею.

Абсолютна більшість (80%) також заявила про свої наміри голосувати на президентських виборах. Не хочуть брати у них участь лише 17%, 3% — не визначилися.

Дослідження проводилося 23 жовтня – 2 листопада методом опитування face-to-face за структурованою інтерактивною анкетою. У ньому взяли участь 2400 респондентів. У цілому, вибірка репрезентує доросле населення України. Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,05%.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua