• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Скільки посадовців складатимуть іспити з української мови: дані Нацкомісії

З 16 липня 2021 року якнайменше 100 тис. громадян України матимуть підтвердити рівень володіння державною мовою, склавши відповідний іспит.

Посадовці складатимуть іспити з української мови
Посадовці складатимуть іспити з української мови
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла очільниця Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Кількість людей, які на сьогодні мають скласти іспит з 16 липня і підтвердити рівень володіння державною мовою, становить близько 100-150 тис.", — зазначила Демська.

Планується, що центри для складання тестів на володіння українською мовою будуть щонайменше в кожному обласному центрі, а сертифікат на володіння державною мовою діятиме безстроково.

"Треба розуміти, що закон зворотної дії не має. Усі, хто сьогодні вже працюють, не йдуть на конкурс і не претендують на якусь посаду, а вже на ній перебувають, — вони не складатимуть іспит. Іспит складатимуть лише ті, хто хоче отримати сертифікат із перспективою, що колись обиратиметься на конкурс", — додала очільниця Нацкомісії.

16 липня 2021 року набуває чинності норма про те, що кожен претендент на посаду в органах державної влади або місцевого самоврядування має складати іспит на рівень володіння українською мовою відповідно до нових стандартів, розроблених Національною комісією.

Як писала "ДС", масових порушень закону про державну мову, стаття про обовʼязкове використання якої в сфері послуг набула чинності 16 січня, в Україні поки не фіксували.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua