• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Сліди підпільної вакцинації для VIP ведуть до Офісу президента, — ЗМІ

До Києва контрабандним шляхом доставлена ​​вакцина від коронавірусу Pfizer і продається по 3000 доларів топ-чиновникам і заможним людям

Михайло Пасічник
Михайло Пасічник
Реклама на dsnews.ua

Президент доручив зʼясувати, хто причетний до контрабанди вакцини. Але все вказує на те, що одним з організаторів вакцинації є радник голови ОП Михайло Пасічник, пише Главком.

"Президент Володимир Зеленський, дізнавшись про те, що в Києві проводять вакцинацію для віпів (3000 у.о. за укол), доручив СБУ провести розслідування. Поки невідомо, де слідчі перебувають зараз і які пошуки вони вже здійснили, але в ЗМІ вже розтиражована детальна інформація про те, що вакцинацію підпільно проводять у приватній клініці "Меділенд". І сліди до неї ведуть з самої Банкової. Негласним відповідальним за вакцинацію від Covid-19 в Офісі президента вважається людина на імʼя Михайло Пасічник. Він працює радником голови ОП Андрія Єрмака", — повідомляють журналісти.

За даними видання, клінікою "Меділенд" володіє Віктор Капустін, він свого часу очолював державний УкрЕксімБанк. У 2006 році саме Капустін схвалив видачу кредиту на 40 млн євро аптечній мережі "Фалбі", власник якої — Пасічник.

Видання відзначає, що зараз Пасічник бере участь у всіх засіданнях із Зеленським на тему коронавіруса в якості експерта в медицині. Він дійсно мав до неї пряме відношення: при Януковичі очолював Держслужбу з контролю за лікарськими препаратами, а потім робив це і при премʼєрі Яценюку. І обидва рази був змушений залишати пост не за власним бажанням.

У перший раз Пасічника попросили на вихід тому, що КРУ розкопало використання службового становища керівником для надання преференцій аптечній мережі "Фалбі", яка йому належала. Ця структура спеціалізувалася на гомеопатії (Пасічник навіть кандидатську дисертацію захистив на цю тему), але підозріло часто почала вигравати тендери з держзакупівель.

Вдруге з Пасічником попрощалися через те, що він дав дозвіл на безрецептурну торгівлю в аптеках препаратами з вмістом кодеїну — а це, по суті, наркотик.

"При Зеленському Пасічника призначили радником голови Офісу президента, а за фактом доручили йому підмінити собою уряд і МОЗ в питаннях закупівлі вакцини ", — йдеться у статті.

За словами голови правління УкрЕксімБанку Євгена Мецгера, в даний момент Пасічник винен банку 1 млрд грн.

    Реклама на dsnews.ua