• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Слідом за каналами під санкції України потрапили літаки Медведчука

Реклама на dsnews.ua

Служба безпеки України повідомила про введення санкцій проти авіакомпаній, які здійснюють прямі перельоти в Росію

Про це йдеться в заяві СБУ, передає "ДС"

"З ініціативи Служби безпеки України до молдовської авіакомпанії JET4U SRL і португальської JET4U LDA застосовані санкції за вчинення польотів до Російської Федерації і на тимчасово окуповані території України з порушенням чинного законодавства", — йдеться в заяві.

СБУ на підставі виявлених порушень рекомендувала РНБО застосувати до вказаних компаній такі санкції, як зупинення виконання фінансових і економічних зобов'язань, повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України, блокування активів.

"Санкції повинні діяти до закінчення терміну окупації Криму або до вступу в законну силу рішення Європейського суду з прав людини за позовом України до Росії про відшкодування збитків у зв'язку з анексією півострова", — йдеться в заяві.

Слід зазначити, що рішення про внесення цих авіакомпаній до списку санкцій було затверджено указом президента ще 29 січня.

Європейська правда уточнює, що цим компаніям належать літаки лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука і народного депутата Тараса Козака. Вони були перереєстровані після того, як були озвучені наміри США ввести проти Медведчука санкції.

Медведчук і Козак постійно користувалися ними для прямих перельотів в Росію, що, як відомо, заборонено. Після введення санкцій ці літаки не можуть більше входити в повітряний простір України, здійснювати посадки на території України, брати пасажирів та інше.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів в дію рішення РНБО, яке на 5 років заборонило діяльність телеканалів, пов'язаних з Віктором Медведчуком — "112 Україна", Newsone і ZIK. Крім телеканалів, під санкції потрапив нардеп Тарас Козак, який є їхнім формальним кінцевим бенефіціаром. З 19 членів Ради національної безпеки і оборони 17 проголосували "за", один утримався, один знаходиться у відрядженні.

Пізніше стало відомо, що утримався від голосування спікер Верховної Ради Дмитро Разумков. Мовлення проросійських каналів в українських телемережах вже припинено.

    Реклама на dsnews.ua