• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Слідом за Вовком ВРП відмовилася усувати з посад ще чотирьох суддів ОАСК

Реклама на dsnews.ua

Вища рада правосуддя (ВРП) повернула генеральній прокурорці Ірині Венедиктовій клопотання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя судді Окружного адмінсуду Києва Володимира Келеберди. Також Рада відмовилась тимчасово відстороняти від своїх посад суддів ОАСК Євгена Аблова, Ігоря Качура і Олексія Огурцова

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ВРП, передає "ДС".

"ВРП повернула без розгляду клопотання Генерального прокурора Ірини Венедіктової про тимчасове відсторонення судді Окружного адміністративного суду міста Києва Володимира Келеберди від здійснення правосуддя через порушення порядку повідомлення судді про підозру", —зазначено у повідомленні.

Що ж стосується суддів Аблова та Качура, то у Раді зазначили, що "ВРП дійшла висновку, що докази на підтвердження вчинення суддями інкримінованих злочинів, були здобуті у спосіб, що не відповідає вимогам Кримінального процесуального кодексу України, – без дозволу суду на використання результатів негласних слідчих (розшукових) дій, отриманих під час розслідування іншого кримінального провадження".

Також ВРП повернула без розгляду клопотання Генерального прокурора Ірини Венедіктової про тимчасове відсторонення судді Окружного адміністративного суду міста Києва Олексія Огурцова від здійснення правосуддя у зв’язку з порушенням порядку повідомлення судді про підозру. Зокрема, у зв’язку з порушенням статей 135, 276, 278 Кримінального процесуального кодексу України.

Як повідомляла "ДС", НАБУ підозрює ряд суддів ОАСК в створенні злочинної організації, одержанні неправомірної вигоди за вплив, втручанні в діяльність державного діяча, а також в організації дій, спрямованих на захоплення влади.

17 липня детективи НАБУ повідомили про підозру голові Окружного адміністративного суду міста Києва, його заступнику та ще пʼяти суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації України.

21 липня в НАБУ повідомили, що в рамках кримінального провадження, за яким Національне антикорупційне бюро проводило обшуки в Окружному адміністративному суді столиці, про підозри повідомили вже 12 особам.

Деяким суддям, яких НАБУ викликало на допит, в ОАСК не змогли вручити повістки, тому що судді нібито перебували у відпустці.

11 серпня НАБУ оголосило в розшук голови ОАСК Павла Вовка, його заступника, трьох суддів цього суду та двох екс-членів ВРП.

1 вересня Вища рада правосуддя повернула генеральній прокурорці Ірині Венедиктовій клопотання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя судді Вовка у звʼязку з тим, що долучені до документу матеріали кримінального провадження не містять доказів належного вручення повідомлення судді про підозру

    Реклама на dsnews.ua