• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

"Слуг народу" навчили "правильно" коментувати штурм Капітолія, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Для депутатів "Слуги народу" підготували ефірні тези з порадами, як коментувати бунт прихильників Дональда Трампа, який вилився у штурм Капітолія, і пояснили, чи варто порівнювати ці події з Майданом

Нардепам монобільшості нагадали, що незаконне проникнення в Конгрес засудили обидві найбільші партії США — демократи і республіканці, інформує "ДС"

Також "слугам" нагадали і про позицію президента України Володимира Зеленського, який також засудив напад.

"Насильство при вирішенні політичних суперечок неприпустиме в будь-якій формі. Особливо, коли є людські жертви. Ця трагічна подія жодним чином не похитнула засади американської демократії. Демократичні інститути спрацювали належним чином, були дотримані всі передбачені законом процедури сертифікації результатів волевиявлення громадян", — йдеться у документі, який нібито є в розпорядженні видання "Бабель".

Водночас депутатів закликають висловлювати упевненість, що події 6 січня у Вашингтоні жодним чином не вплинуть на політику США щодо підтримки України.

"Ми цінуємо двопартійну підтримку України, співпрацюватимемо як з новою адміністрацією Білого дому, так і з конгресменами та сенаторами в рамках міжпарламентського співробітництва", — радять говорити автори тез.

Водночас "слугам" пояснили, чому порівнювати події у Вашингтоні та Євромайдан не варто. "Спалах протестів у США не мав у своїй основі жодного зовнішньополітичного компоненту. Американці не вирішували, чи приєднуватись їм до Євросоюзу, чи прямувати до союзу з Росією. Майдан і "антимайдан" в Україні не вирішували, хто буде при владі в Україні. Вони вирішували, яким буде курс України", — пояснюють депутатам президентської партії.

Окрім цього, зазначається, що самі американці вважають спробу захоплення Конгресу не революцією, а швидше заколотом, який мав на меті зірвати конкретну процедуру з транзиту влади. Водночас вказується, що Майдан був значно більшим процесом, який не був зосереджений на зриві чи затвердженні якоїсь однієї процедури.

Ще однією відмінною рисою у "Слузі народу" називають те, що жодна політична сила і жодний помітний політик у США не підтримали дії людей, які намагалися захопити Конгрес, натомість Майдан і "антимайдан" мали чітку підтримку серед політичного класу.

"Майдан тривав понад 3 місяці, і за весь цей час не було захоплення національного парламенту. Саме Верховна Рада стала центром пошуку рішень для закінчення політичної кризи, спровокованої Януковичем, і для відновлення нормальної роботи держави. Власне, будівлю Конгресу для того і намагалися захопити — щоб Конгрес не зміг здійснити транзит влади, отже, і вирішити певну кризу, яка виникла внаслідок міжпартійної суперечки у США", — додають автори тез.

Разом з тим депутатам "Слуги народу" радять не коментувати блокування сторінки Трампа у Twitter — "це мають вирішувати самі американці", оскільки "мабуть, хоча б у цьому вони зможуть розібратися без нашої думки". До того ж нардепам розповіли, що у США залишається абсолютно незалежна і доволі досвідчена судова система, тож Трамп може оскаржити рішення Twitter через суд.

Зауважимо, що фотокопію або скриншот "порад нардепам" видання не опублікувало.

Як писала "ДС", під час заворушень і штурму Капітолія у Вашингтоні усього загинули пʼятеро осіб, 52 активних учасники акції протесту були затримані, постраждали 17 правоохоронців (один з них згодом помер).

    Реклама на dsnews.ua