• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

"Слуга" Дубінський неодноразово фігурує на "плівках судді Вовка" (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Прізвище народного депутата партії "Слуга народу" Олександра Дубінського щонайменше п’ять разів згадується на аудіозаписах розмов голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка зі справи про "захоплення влади" суддями ОАСК

Про це йдеться у розслідуванні видання "Слідство.Інфо", інформує "ДС".

Зазначається, що такі подробиці про скандального "слугу" стали відомі з неоприлюднених розмов Вовка із суддями, запис яких протягом кількох місяців приховано вели детективи Національного антикорупційного бюро в кабінеті судді.

Улітку цього року НАБУ оголосило судді Вовку підозру в спробі захопити владу. На одному із записів, який оприлюднили детективи, чути, як суддя зі своїм заступником планують заборонити політикам часів президентства Петра Порошенка виїзд після виборів за кордон. Загалом ішлося про близько півтори сотні посадовців. Законних підстав забороняти виїзд не було. Та, як випливає з повідомлення правоохоронців, судді хотіли продемонструвати владі свій вплив.

Щоб заборонити політикам виїзд, необхідно було, аби хтось подав до ОАСКу відповідний позов. У середині квітня 2019 року підконтрольний Вовку суд опублікував повідомлення, що позов про заборону виїзду подав ексдепутат Давид Жванія. Однак Жванія публічно це заперечив.

Незабаром у суддів з’явився новий позивач — Олександр Дубінський. І, як стало відомо, позов виник невипадково. Це, зокрема, підтверджує діалог Вовка з одним із суддів:

Суддя: Так а цей Жванія, кажуть, відмовився, що це був не він.

Вовк: Ну як відмовився? Він позов…. Він обі*рався, йому президент зателефонував: "Ти шо, Давиде, хочеш мене, це, добити?" … Але Дубінський уже подав позов такий самий. Каже: Якщо Давид, бля*ь, очк*є, то я не очк*ю".

Записи з кабінету Вовка вказують на те, що суддя і майбутній депутат могли обговорювати свої плани. Зрештою, як відомо, Дубінський подав позов. Система автоматичного розподілу судових справ призначила її розгляд судді ОАСК Тетяні Скочок. Вона вже не вперше розглядала гучні політичні кейси — наприклад, скандальну справу щодо звільнення в.о. міністра охорони здоровїя Уляни Супрун. Отримавши на розгляд позов Дубінського, суддя прийшла скаржитися Павлу Вовку:

Суддя: Павле В’ячеславовичу!

Вовк: Так?

Суддя: Що таке? Знову я?!

Вовк: А що?

Суддя: Дубінський. Мені здається, що мені вже все пороблено.

Вовк: Що тобі пороблено? Ти ніде не засвічена. Вибирай — чи Супрун йо*нути, чи, бл*дь, заборонити Порошенкові. Вибір невеликий. Часу подумати є до понеділка.

Сам Дубінський відмовився відповідати на питання журналістів, з якою метою він подавав свій позов в ОАСК.

Втім, з рештою реалізувати задум закриття кордонів для політиків так і не вдалося. Однак сам Дубінський, ставши народним депутатом від президентської партії "Слуга народу", продовжив подавати схожі позови щодо, зокрема, високопосадовців Національного банку України.

Як повідомлялося, за даними ЗМІ, глава Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павло Вовк раніше різко висловлювався на адресу Володимира Зеленського, коли той був ще кандидатом в президенти. Зокрема, він його називав "л*хом" і "ніяким".

Нагадаємо, 3 листопада НАБУ оголосило в розшук голову Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка у звʼязку з тим, що він систематично ігнорував повістки від слідства, не зʼявлявся на допити та інші процесуальні дії.

НАБУ підозрює ряд суддів ОАСК у створенні злочинної організації, одержанні неправомірної вигоди за вплив, у втручанні в діяльність державного діяча, а також в організації дій, спрямованих на захоплення влади. У справі фігурують глава Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк, заступники глави ОАСК Володимир Келеберда і Євген Аблов, судді Ігор Погребніченко, Ігор Качур та Олексій Огурцов, а також вже колишній глава Державної судової адміністрації Зіновій Холоднюк.

    Реклама на dsnews.ua