• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

"Слуга" Качура закликав запровадити в Україні надзвичайний стан через коронавірус

Реклама на dsnews.ua

Народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура заявив, що рішення про новий жорсткий локдаун 8-24 січня було прийнято неправильно

Про це він сказав в ефірі телеканалу «Україна 24», передає "ДС".

«Зараз є недовіра до рішення уряду. Карантин необхідний, однозначно, але питання в тому, як його вводити. Ми ввели його в неконституційний спосіб. Якщо відкрити Конституцію, то РНБО має зібратися, звернутися до президента, президент звертається до парламенту — і ми вводимо режим надзвичайного стану. Зараз цього не відбувається. Ми знову запроваджуємо карантин неправильним шляхом. Я думаю, що буде знову бунт мерів, керівники місцевих рад скажуть: ми не будемо виконувати обмежувальні заходи», — зазначив нардеп.

Він підкреслив, що рішення про посилення обмежувальних заходів має прийматися на законних підставах.

«Якщо підприємці бачать, що попереднє рішення Кабміну про карантин КСУ визнав неконституційним, то вони думають: я втрачав прибуток, а тепер я не хочу втрачати прибуток. Я листи направляв у Кабмін і закликав: давайте запровадимо карантин, як передбачено Конституцією, в режимі надзвичайного стану. Тоді підприємці отримуватимуть компенсації, за оренду платити не треба, всі отримають виплати, парламент працює безперервно — і ні в кого не виникає питань», — заявив Качура.

Як повідомляла "ДС", Кабінет міністрів вирішив посилити карантин у період із 8 по 24 січня 2021 року.

Міністерство охорони здоров'я України очікує скорочення кількості хворих на COVID-19 на 40-50% після жорсткого карантину.

    Реклама на dsnews.ua