• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Слуга" Куницький "підтримує" близький бізнес за допомогою мандату, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Народний депутат від партії "Слуга народу", відомий блогер «ZPSanek» Олександр Куницький, який прославився завдяки роликам про свавілля співробітників ДАІ та поліції, використовує мандат в інтересах повʼязаного з ним бізнесу

Про це повідомляють журналісти-розслідувачі проекту "Схеми", повідомляє "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Так, цього літа обличчя депутата Куницького з’явилося на київських заправках для електромобілів і на спеціально створеному сайті, де парламентар – в амплуа блогера ZPSanek – заохочує стати його «партнером» та «разом із ним» інвестувати в «Автоентерпрайз» – компанію, що займається встановленням зарядних станцій для електрокарів та їхнім імпортом з-за кордону. Примітно, що прізвище Куницького на сайті ніде не зазначено. Вказано лише псевдонім – ZPSanek. Пізніше представник цього бізнесу заявив, що рекламна кампанія із зображеннями Куницького на цих станціях, та сайт із його зображенням – це витівки конкурентів.

«Автоентерпрайз» — це харківський бізнес, який має декілька напрямків: ввезення електроавтомобілів з-за кордону, для продажу та надання в оренду; їхній ремонт; виготовлення зарядного обладнання для електрокарів; встановлення та обслуговування електрозарядних станцій та організація послуг таксі з «електро-автопарком».

На українському ринку «електрозаправок» наразі це – найбільший гравець. Три з чотирьох електрозарядних станцій в Україні виготовлені на заводі «Автоентерпрайз» у Харкові, більшість з яких оперує під цим же брендом. Ще частину обладнання у них придбали інші, набагато менші оператори ринку.

За своєю структурою група «Автоентерпрайз» об’єднана у пул компаній, який складається з близько десятка фірм. Усі вони пов’язані між собою спільними директорами та засновниками. Утім, головною дійовою особою тут виступає харківський бізнесмен Дмитро Ніконов.

Сам Куницький у структурі власності цих компаній формально ніколи не фігурував. До походу в парламент він отримував тут зарплату, а також фінансово взаємодіяв із цим бізнесом як фізична особа-підприємець. При цьому, Куницький ніколи не приховував, навпаки, багато разів публічно асоціював себе з групою компаній «Автоентерпрайз» та виступав від її імені. Ніконов у документах прямо називав його своїм бізнес-партнером. Ставши депутатом Куницький взяв Ніконова собі у помічники на громадських засадах.

Журналісти встановили, що Куницький користувався своїм правом депутатського звернення, щоб «врятувати» «Автоентерпрайз» від кримінального провадження, намагався встановити її електрозаправки біля самої Ради і навіть подавав законопроєкти в інтересах конкретного бізнесу. Зокрема, нардеп облаштував свою приймальню в Харкові разом с офісом компанії «Екомобілі» з групи «Автоентерпрайз», против якої ДБР проводить розслідування. А закон забороняє проводити обшуки в приймальні нардепа. Крім того, Куницький в офіційних зверненнях, які стосуються компаній групи «Автоентерпрайз», ніколи не вказував, що має відношення до цього бізнесу.

Куницький був обраний до Ради по округу №169 у Харкові. В парламенті він увійшов до складу комітету з питань правоохоронної діяльності. Став співавтором декількох десятків законопроєктів. Щоправда, за рік жодного разу не виступав з парламентської трибуни.

    Реклама на dsnews.ua