• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

"Слуга народу" залишилася єдиною партією, яка не оприлюднила фінансовий звіт

Реклама на dsnews.ua

Президентська партія "Слуга Народу" – єдина парламентська політсила, яка досі не оприлюднила фінансовий звіт за І квартал 2020 року (січень-березень)

Про це сьогодні заявив Комітет виборців України (КВУ), інформує "ДС".

Зазначається, що всі інші партії подали звіти і вони розміщені на вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК)

Загалом на сайті НАЗК доступні звіти про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за І квартал 68% українських партій. Крім того, 46% партій вже подали звіти за ІІ квартал 2020 року. Натомість, на сайті НАЗК наразі не опубліковано жодного звіту партії "Слуга Народу" в 2020 році (ані за І, ані за ІІ квартали).

"Така ситуація стала можливою через ситуацію із пандемією коронавірусу. Так, у квітні Верховна Рада внесла зміни до Закону "Про політичні партії в Україні", якими дозволила політичним партіям подати звіти після закінчення в Україні карантину. Наприкінці вересня у НАЗК роз’яснили, що останнім днем подачі звітів за перший, другий та третій квартали 2020 року є 10 грудня 2020 року", – зауважили у КВУ.

КВУ
КВУ

В Комітеті зазначають, що неподання фінансового звіту під час карантину хоч і не є порушенням закону відповідно до останніх змін, однак свідчить про фінансову непрозорість в діяльності партії.

"Враховуючи наближення місцевих виборів, а також той факт, що мова йде про державні кошти, КВУ закликає політичну партію "Слуга Народу" оприлюднити звіти про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру", – йдеться у повідомленні.

В КВУ впевнені, що у "Слуги народу" немає обʼєктивних причин не оприлюднювати фінансовий звіт.

Нагадаємо, на початку вересня стало відомо, що "Слуга народу" і "Батьківщина" все ще не оприлюднили звіти про доходи.

    Реклама на dsnews.ua