• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Слуга" Потураєв наполягає на контролі держави над інформпростором в умовах війни

Реклама на dsnews.ua

Держава зобовʼязана регулювати інформаційний простір України, що знаходиться в умовах війни

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, коментуючи розроблений закон про медіа, передає "ДС".

"Держава, тим більше в умовах війни, не може собі дозволити не регулювати інформаційний простір. Що стосується регулювання, яке є в проєкті станом на зараз, то воно абсолютно ліберальне, необтяжливе", — сказав Потураєв.

За його словами, для телебачення, радіо та друкованих ЗМІ не зміниться нічого.

"Змінюється лише регулятор. Тому що через точкове реформування медійного сектору і зміни в законодавстві регуляція була розбалансована. Телебачення та радіо — за Нацрадою, реєстр друкованих та онлайн медіа — в Мін’юсті, преса — в Держкомтелерадіо, хоча воно було орієнтоване на інші завдання. До друкованих медіа не було претензій, бо вони були законослухняні, але це не означає, що не було регуляції. Ну і взагалі сегмент друкованих медіа звужувався, багатьом стало байдуже, що там відбувається. А от щодо онлайн-медіа — то цього явища законодавство не бачило. У наших в законах, які писалися в 90-ті роки, такого поняття як Інтернет просто немає", — зазначив він.

Потураєв також підкреслив, що згаданий проєкт закону є частиною українських зобов’язань перед ЄС, готувався спільно з європейськими партнерами і згідно з "дорожньою картою" його мусили ухвалити ще в жовтні минулого року. За словами депутата, у вересні його планують виносити на розгляд в сесійну залу.

За словами Потураєва, законопроект не містить загроз для медіа і не розширює повноваження Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

    Реклама на dsnews.ua