• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

"Слуга" розповіла, що опитування від Зеленського відбудеться за кошти меценатів

Реклама на dsnews.ua

Проведення ініційованого президентом Володимиром Зеленським т.з. "загальнонаціонального опитування" організує громадська організація, а оплатять меценати

Про це поінформувала заступниця голови парламентської фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук в ефірі "Громадського радіо", передає "ДС".

"Я думаю, що найближчим часом про цю громадську організацію заявлять офіційно. Це буде якась громадська організація, яка буде цим займатись спільно із соціологами. Наскільки я знаю, розглядається варіант паралельно провести екзит-пол саме по відповідях людей, по цьому опитуванню, щоб його можна було оприлюднити одразу та звірити з офіційними результатами", — зазначила Кравчук.

Депутат додала, що фінансувати опитування будуть меценати.

"Є багато меценатів, небайдужих людей, це не такі великі кошти, які виділять чи уже виділили на такий процес (опитування — ред.). Політичну відповідальність несе за це ініціатор цього опитування. Я впевнена, що всі оці страшилки найближчим часом будуть розвіяні. Кошти будуть українського походження", — зазначила Кравчук.

Вона додала, що "законодавчо не закріплений цей юридичний вплив, але рішення у будь-якому випадку буде прийматись у парламенті".

"Юридично це опитування буде закріплено нардепами чи президентом, які подадуть відповідний законопроєкт", — сказала Кравчук.

Заступниця голови фракції "Слуга народу" також зазначила, що Президент особисто давав орієнтири й обирав напрямки 5 запитань "всенародного опитування".

Нагадаємо, раніше перший віцеспікер Верховної Ради, представник президента у парламенті Руслан Стефанчук заявив, що ініційоване президентом Володимиром Зеленським т.з. "загальнонаціональне опитування" проводитиметься не кошти державного бюджету. Витрати на нього зможе пояснити сам глава держави.

Як писала "ДС", 13 жовтня президент Володимир Зеленський анонсував проведення опитування 25 жовтня — в день голосування на місцевих виборах. В рамках опитування українцям поставлять пʼять питань, однак їхній зміст не було озвучено одразу. Також у своєму відеозверненні глава держави заявив, що парламент вже "працює над реалізацією впровадження в Україні механізмів народовладдя". Згодом стало відомо, що перше питання буде звучати так: "Чи потрібно ввести довічне увʼязнення за корупцію в особливо великих масштабах?". Друге питання стосується вільної економічної зони на Донбасі.

Як писала "ДС", 16 жовтня президент Володимир Зеленський озвучив три останні запитання, які буде винесено на т.з. "загальнонаціональне опитування", яке відбудеться у день голосування на місцевих виборах 25 жовтня.

    Реклама на dsnews.ua