• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"Слуга" Савченко приєдналася до групи нардепів, яку створюють "під Ахметова", — ЗМІ

Народний депутат з фракції "Слуга народу" Ольга Савченко нібито увійшла в нове неформальне об'єднання депутатів, яке планує просувати інтереси олігарха Ріната Ахметова у Верховній Раді

Реклама на dsnews.ua

Про це стали відомо виданню lenta.ua.

За даними журналістів, ініціатором створення групи був Артем Культенко. Метою створення нової лобістської групи нібито став розвал фракції "Слуга народу" зсередини. Як стверджують джерела видання в монобольшінстве, нардепи "зливатимуть" в ЗМІ внутрішні протиріччя і компромат на колег.

"Бенефіціаром" цієї роботи нібито мають стати Ринат Ахметов і його оточення, максимально зацікавлені в дискредитації діяльності нинішньої влади і особисто президента Володимира Зеленського. Згодом вони нібито збираються скористатися "смутою" всередині фракції для лобіювання вигідних для себе дій або бездіяльності парламенту", — пише журналіст.

До цієї неформальної групи вже увійшли 5-6 нардепів, стверджує автор матеріалу, посилаючись на "слуг". За його словами, членів лобістського об'єднання можна буде ідентифікувати по частоті появи на телеканалах олігарха.

Як зазначає видання, випускник Київської духовної семінарії УПЦ МП Культенко нібито запропонував лобістські послуги Ахметова не персонально, а через Вадима Новинського. Журналісти відзначають, що Новинський знайомий з ексзаступником голови Офісу президента Сергієм Трофімовим і всі троє є прихожанами УПЦ МП. Також за Культенка перед Новинським нібито поручився Андрій Холодов — кум дружини Віктора Медведчука Оксани Марченко.

Ольга Савченко пройшла до Верховної Ради під №66 у партійному списку "Слуги народу". У Раді вона не відрізняється великою активністю.За два роки роботи Савченко всього 2 рази виступала з трибуни і 3 рази з місця. Причому всі п'ять виступів припали на 2019 рік, а три з них стосувалися процедурних питань. Більшість її запитів — "відверті" шкурнякі", відзначають журналісти. Вона також без особливого успіху очолювала Полтавську обласну організацію "Слуги народу", зазначає lenta.ua.

До обрання в парламент Савченко була фізичною особою-підприємцем. Вона володіє торговою маркою Muro Grandi, яку використовують для виробництва матеріалів для будівництва та декору. У декларацію нардеп внесла близько 20 млн грн готівкою в різних валютах, квартиру в Києві, будинок без ділянки в селі Гора, автомобіль Toyota C-HR 2018 року випуску і колекцію ювелірних виробів.

    Реклама на dsnews.ua