• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

"Слуга" Шевченко розповів, чому привітав Лукашенка з перемогою

Реклама на dsnews.ua

Народний депутат від "Слуги народу" Євген Шевченко заявив, що привітав де-факто президента Білорусі Олександра Лукашенка з перемогою на виборах, щоб в Білорусі не було хаосу

Про це Шевченко сказав в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Я привітав Лукашенка особисто як народний депутат, тому що я вважаю, що в Білорусі може бути хаос (без Лукашенка — ред.). Як депутат я маю право відповідно до закону про статус народного депутата. Але є частина фракції, яка влаштувала флешмоб і написала "ми, народні депутати", і це виглядало, наче це позиція фракції або всього парламенту. Це неправильно", — сказав він.

За словами депутата, Україна не має на офіційному рівні втручатися в те, що відбувається в Білорусі.

"Кожен депутат має право на власну думку, але робити це як "ми депутати" — призведе до погіршення відносин з Білоруссю, ми не повинні туди втручатися. Немає рішення фракції, немає рішення парламенту, а сприймається спільнотою як позиція фракції. Їх ніхто не уповноважував цього робити", — заявив він.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання. Станом на 18 серпня, МВС Білорусі підтвердило інформацію про трьох загиблих під час протестів.

Президенти ряду європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства щодо учасників протесту і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

Народні депутати від партії "Слуга народу" звернулися до Олександра Лукашенка і засудили жорстокість правоохоронних органів, фальсифікацію результатів голосування і застерегли режим від подальших антигуманних дій. Українські парламентарії нагадали про долю колишнього президента України Віктора Януковича.

    Реклама на dsnews.ua