• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"Слуга" Третьякова очікує на законопроєкт про "чесний" прожитковий мінімум

Реклама на dsnews.ua

До реєстрації у Верховній Раді готується проєкт закону, що стосується розміру прожиткового мінімуму

Про це розповіла сьогодні на пресконференції голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, депутат від "Слуги народу" Галина Третьякова, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Вона зазначила, що до парламенту вже подано законопроєкт №3302 (щодо змін до Податкового кодексу – ред.). Також готується до подання "ще один великий законопроєкт", що стосується перш за все розміру прожиткового мінімуму.

"Під час парламентських слухань, які проводив комітет соціальної політики та захисту прав ветеранів, ми визначили, що прожитковий мінімум, який сьогодні використовується і для призначення пенсій, і для будь-яких соціальних виплат — він занижений більше ніж удвічі", — каже депутатка.

За словами Третьякової, у 2014-2016 роках два уряди "штучно занизили прожитковий мінімум", і тепер потрібен економічно обґрунтований термін для подолання розриву.

"У будь-якому випадку, ми провели комітетські слухання щодо прожиткового мінімуму, а також парламентські слухання, де було визначено це відставання чесного прожиткового мінімуму від того, що застосовується сьогодні під час бюджетування. Я думаю, що нинішній уряд візьме це не тільки до відома, але й прийме як настанову при підготовці бюджету на наступний рік", — сподівається Третьякова.

Як повідомляла "ДС", раніше Галина Третьякова заявила, що зарплата народного депутата надто мала для виконання повноважень.

    Реклама на dsnews.ua