• USD 28.6
  • EUR 34.2
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

"Слуга" Яременко розкритикував ініціативу Зеленського щодо КСУ і натякнув на розпуск парламенту

Реклама на dsnews.ua

Законодавча ініціатива президента Володимира Зеленського про припинення повноважень суддів Конституційного Суду лише ускладнить ситуацію

Таку думку висловив народний депутат провладної партії "Слуга народу" Богдан Яременко, інформує "ДС".

 "Іноді не можна негайно робити найочевидніші і які емоційно видаються найсправедливішими кроки. Тим більше коли є враження, що хтось навмисне спланував ситуацію, коли ти мусиш зробити те, що не є законним, але ніби то виглядає доцільним чи виправданим. Горезвісне рішення Конституційного Суду України, можливо, дійсно ставить під сумнів сам факт існування у нас Конституційного Суду", – написав Яременко сьогодні на своїй сторінці у Facebook.

Разом з тим, на його думку, скасування рішення окремим законом та ще й припинення цим законом повноважень суддів не лише не розвʼяже ситуацію, а й ускладнить її.

"Ну, чому тоді лише цей суд і лише це рішення? Є багато інших суспільно значимих справ і питань, які не знайшли справедливого рішення в судах. Є багато судів, які так називаються лише формально. Може все одним махом? Якщо Рада розжене Конституційний Суд, наступний тим більше не буде кращий. Абсолютно точно не буде незалежний. Хтозна чи буде легітимний?" – наголосив скандальний депутат.

Яременко також звернув увагу, що уже є розмови про можливий розпуск парламенту, якщо Рада відмовиться ухвалювати таке рішення: "Ну, що ж, якщо питання стоятиме — порушити закон чи перестати бути депутатом, друге виглядає наразі краще".

Втім, за словами нардепа, "негайного, остаточного і "красивого" виходу з ситуації" особисто він не бачить. "Поступове відновлення антикорупційного законодавства і поступова заміна членів КСУ. Можливо, щось ще. Повністю відкидати політичне рішення для виходу з нинішньої кризи не буду, але це рішення може бути лише результатом якнайширшого політичного консенсусу. І інакше оформлене. Тут не варто поспішати і діяти на емоціях. Треба думати. Мова не про безвіз. Мова про збереження правового характеру української держави", – підсумував Яременко.

Як писала "ДС", у ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ).

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Європейський Союз направив лист до Верховної Ради та Офісу президента, в якому йдеться про "занепокоєння і стурбованість" щодо рішення КСУ. Посли країн "Великої сімки" також стурбовані "зусиллями скасувати антикорупційні реформи". 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій. Відповідне рішення було оприлюднено на сайті уряду.

    Реклама на dsnews.ua